09. 05. 2018

Před semifinále č. 5/18

Pokusit se proměnit první "semifinálový mečbol" pojedou naši basketbalisté ve čtvrtek do Pardubic.

Pokusit se proměnit první "semifinálový mečbol" pojedou naši basketbalisté ve čtvrtek do Pardubic.

Okolnosti před tímto zápasem jsou jasně dány: Opavě stačí k postupu do finále jediné vítězství, Pardubice k tomu samému potřebují zvítězit třikrát v řadě. V této situaci bude samozřejmě rozhodovat nejen basketbalové umění, ale také psychika hráčů. To bylo ostatně vidět i v utkání č. 3, do něhož naši doma nastupovali s vedením 2 - 0, ale radovaly se Pardubice.

"V neděli jsme byli asi trochu pod tlakem domácího prostředí, ale dneska (t.j. v pondělí) jsme se s tím dokázali porvat a zvládli jsme to," řekl na toto téma Rostislav Dragoun. "Dnes jsme hodně chtěli a to bylo rozhodující pro vývoj utkání. Po nedělní prohře jsme byli hodně skleslí, ale dokázali jsme se oklepat a dotáhnout utkání do vítězného závěru," přidal po pondělní výhře svůj postřeh Martin Gniadek.

Věřme, že si psychickou pohodu dovezou naši kluci i do Pardubic. Čeká je ale velmi obtížný úkol. Beksa je na domácí palubovce velice silná a nic na tom nemění ani skutečnost, že jsme tam poslední dvě utkání vyhráli. "Nic není rozhodnuto, i když vedeme 3 - 1. Ve čtvrtek nás čeká náročné páté utkání v Pardubicích," varoval hned na tiskovce po zápase č. 4 Petr Czudek.

"Udělat poslední krok je vždy nejtěžší. Prohospodařit vedení 3 - 1 by ale byla škoda a tak ve čtvrtek chceme zkusit nemožné a vyhrát v Pardubicích potřetí," dokumentuje odhodlání týmu náš manažer Dušan Štěnička. "Bude to těžké jako vždy, ale v Pardubicích se nám teď dařilo, tak snad to potvrdíme," dodává Rosťa Dragoun.

Opava se bude muset obejít bez Filipa Zbránka, pro něhož bohužel letošní sezóna již skončila. Zlomeninu záprstní kůstky na noze bude léčit zhruba měsíc, takže týmu už v play-off na palubovce nepomůže. "Je to škoda, protože Filip se do zápasů play-off skvěle hodí," lituje této ztráty opavský trenér. 

Naštěstí by měl mít k dispozici Radka Kouřila, který pondělní zápas po krkolomném pádu pod pardubickým košem nedohrál. Týmu nebude určitě chybět ani podpora fanoušků. BK Opava na páté semifinále do Pardubic opět vypravuje pro příznivce autobus.

Páté semifinálové utkání play-off KNBL 2017/18 BK JIP Pardubice - BK Opava se hraje ve čtvrtek 10.5.2018 se začátkem v 18:00 hod.

O klubu

Klub se sedmdesátiletou historií, držitel pěti mistrovských titulů a šesti vítězství v Českém poháru.