17. 05. 2023

Před semifinále č. 5/23

Opavě chybí poslední krok k finále KNBL 2022/23

Kdyby někdo poté, co Opava spadla do předkola play-off, řekl, že povedeme v semifinále s Nymburkem 3 - 1, asi by ho nebral nikdo vážně. Přesto je to nyní zde.

"Věřil jsem a věřím v sílu našeho týmu a ve zkušenosti, které máme. Takže teď překvapen vyloženě nejsem a jsem naopak rád, že jsme si tu formu načasovali na play-off," řekl mi na podobně formulovanou otázku náš kapitán Jakub Šiřina.

Pod jeho vedením si naši basketbalisté dovezli z prvního dvojzápasu z Nymburku jednu výhru a pak si doma s pomocí naplněné haly připsali další dva semifinálové body.

Nic není samozřejmě rozhodnuto, ale naše pozice je více než slibná. Nymburk, jak řekl jeho trenér Láďa Sokolovský, se teď musí hrabat z "bažiny" a je před ním nutnost vyhrát tři utkání v řadě. Takže je to situace jako ve čtvrtfinále s Brnem: Opava může, soupeř musí.

V "opavských" zápasech byl hlavním nymburským tahounem jeho kapitán Martin Kříž, zatímco "cizinecká legie" ve službách osmnáctinásobného mistra hlavně ve druhém utkání zaostávala. To ovšem nic neznamená a v Nymburku to může být zcela jinak.

U Opavy je ale výhodou, že hraje více týmově a když se nedaří jednomu, zaskočí druhý. Třeba v semifinále č. 3 střelecky vládli Kuba Šiřina, Filip Zbránek, Honza Švandrlík a Jakub Mokráň, v tom následujícím zase Radek Farský, Luděk Jurečka, Kuba Slavík a Dylan Carl. Soupeř se tak musí soustředit prakticky na všechny hráče. 

"Dva domácí zápasy jsme zvládli na jedničku s hvězdičkou. Víme, že poslední krok je nejtěžší, zvláště na palubovce mnohonásobného mistra, který umí hrát těžká utkání. Chceme-li ve čtvrtek pomýšlet na postup do vysněného finále, musíme všichni podat nadstandardní výkon," řekl k nadcházejícímu semifinále číslo 5 Petr Czudek.

"V domácích utkáních jsme potvrdili, že výhra v Nymburce nebyla náhodná. Máme nahráno, ale ještě není konec. Do Nymburka jedeme s odhodláním potvrdit výkony z dosavadního průběhu play-off a přivézt potřebnou výhru," doplnil trenéra opavský kapitán Jakub Šiřina.

Porazit Nymburk třikrát za sebou, to se již 22 let nikomu nepodařilo. Ovšem kdyby vyšla Opavě i čtvrtá výhra v řadě, to by byla naprostá bomba.

V každém případě je jasné, že ani v Nymburku nebudou chybět opavští fanoušci. Klub vypravuje autobus, navíc se do hlediště jistě dostaví i další příznivci našeho týmu. I v tom je velká síla Opavy.

Semifinále 5/23 KNBL 2022/23 ERA Basketball Nymburk - BK Opava se hraje ve čtvrtek 18.5.2023, začíná se v 17:00 hod.

O klubu

Klub se sedmdesátiletou historií, držitel pěti mistrovských titulů a šesti vítězství v Českém poháru.