21. 05. 2023

Před semifinále č. 7/23

Taktizování nebo různé propočty a úvahy jdou stranou. Je tu boj o holý život!

Nyní jsou na tom oba týmy stejně. Kdo vyhraje, je ve finále, poražený bude hrát s Pardubicemi o bronz. Větší šance jsou na straně Nymburku, který bude hrát doma a má psychickou výhodu také v tom, že se mu podařilo odvrátit dva opavské mečboly, z toho jeden přímo ve žlutém pekle.

Nic ale není rozhodnuto. I Opavě se podařilo jednou u soupeře zvítězit a navíc už ji nebude tížit tlak na domácí výhru a už nebude favoritem. I statisticky by se našim střelcům mělo dařit lépe, než tomu bylo v sobotu. 

Bude prostě záležet na tom, kdo si uchoval víc fyzických i psychických sil, a samozřejmě i kdo bude mít trochu toho nezbytného "štěstíčka". Oba týmy jsou určitě odhodlány nechat v pondělí na palubovce všechno. Už se není na co šetřit!

"My jsme bohužel nevyužili dva mečboly v semifinálové sérii. Zvláště nás mrzí ten včerejší před vyprodanou halou v Opavě. Čeká nás sedmé utkání, kde se může stát cokoli a nezáleží na tom, kdo je doma. Doufám, že naši hráči najdou zbytky fyzických a psychických sil a dokáží udělat zázrak v Nymburce," věří týmu jeho trenér Petr Czudek.

Ani Martin Gniadek pochopitelně nic nevzdává: "Jsme po včerejším utkání, mírně řečeno, naštvaní. To nám dodává motivaci do zítřejšího rozhodujícího utkání v Nymburce. Série je náročná, ale stejně pro oba celky. Musíme se do zítřka oklepat z posledních dvou proher a dokázat, že do finále patříme."

"Podle mě je ta šance pořád stejná. Já říkám, že je to stále padesát na padesát. Když se odpíchneme od našeho výkonu v obraně, který jsme předváděli od druhé čtvrtiny, a když se k tomu přidá i střelba, tak máme v Nymburce šanci," řekl hned po šestém zápase Radek Farský.

Nymburk jsme porazili v této sérii třikrát v řadě. Věřme, že Nymburk nám neoplatí stejnou mincí a že naši kluci dokáží udělat již Petrem Czudkem zmíněný zázrak. Bylo by to poprvé, kdy by se tým z předkola play-off dostal až do finále. 

Určitě budou mít velkou podporu v hledišti, kam se opět chystá početná opavská výprava. Jak už bylo mnohokrát řečeno, opavští fanoušci jsou prostě nejlepší v republice!

I na nymburské straně pochopitelně panuje bojovná nálada. "Drobná psychická výhoda je na naší straně, jelikož jsme se vyhrabali z jámy a pochopili jsme, že je třeba dát do toho velké srdce a bojovat za Nymburk. Play-off je krásné v tom, jak se během pár dnů může všechno změnit. Jsem strašně rád, že hráči pochopili situaci a postavili se k ní čelem.

Ten poslední krok ale bude pořád těžký, protože Opava je silný tým, který hodně respektuji. Přijedou s mentalitou se o to porvat. Moc času na různá překvapen není, dojde spíše k malým korekcím v obraně. Bude to hlavně o mentální nastavení hráčů a toho, kolik ještě mají energie a kolik ji budou ochotní ze sebe vydat. A také pod maximálním tlakem najít odvahu vzít to na sebe," řekl k semifinále č. 7 Pavel Budínský.

A nymburský kapitán Martin Kříž dodal: "Jsem rád, že jsme se semkli a předvádíme úplně jiné výkony než předtím. Lépe se nám teď dýchá než za stavu 1:3. Ale všichni si uvědomujeme, že poslední krok je nejtěžší. Pořád je to jen 3:3 a nic není hotovo. Věřím, že to zvládneme, ale musíme se nadále plně soustředit a jít do toho naplno jako v posledních dvou zápasech."

Odhodlání na obou stranách je tedy obrovské. V pondělí večer budeme vědět, kdo bude slavit a kdo bude ten zklamaný.

Rozhodující semifinále č. 7 ERA Basketball Nymburk - BK Opava se hraje v pondělí 22.5.2023, začíná se v 18:00 hod.

O klubu

Klub se sedmdesátiletou historií, držitel pěti mistrovských titulů a šesti vítězství v Českém poháru.