11. 03. 2022

Před semifinále ČP

V semifinále Louda Auto FINAL 4 Českého poháru mužů se střetneme s celkem Pardubic

Basketbal se hraje v Pardubicích od roku 1956 a v roce 1984 získaly Pardubice svůj první a také zatím poslední mistrovský titul. V současné tabulce skupiny A1 KNBL jsou zatím na 5. místě.

Do pohárových bojů vstoupila Beksa až ve čtvrtém kole. Tam porazila Snakes Ostrava na jeho palubovce 105:82. Ve čtvrtfinále pak Pardubice narazily na USK Praha. Tento zápas byl kvůli covidu dlouho odkládán a uskutečnil se až 1.3.2022. Po domácí výhře 84:78 se pak Pardubice probojovaly do FINAL 4.

Opavská cesta do závěrečného turnaje začala rovněž ve 4. kole, když naši basketbalisté vyřadili v Brně Slovan Mach Č.Pole 109:69. Ke čtvrtfinále jsme museli jet až do Děčína. Tam jsme po výborném výkonu zvítězili 94:85.

Los semifinále FINAL 4 k nám byl tentokrát přívětivý, když z trojice Nymburk, Brno a Pardubice nám přisoudil právě Beksu. S ní to máme zatím v této sezóně 2 - 1.

FINAL 4 bude probíhat v Městské sportovní hale v Lounech, která má kapacitu 500 míst. Semifinále budou sehrána v sobotu 12.3.2022. Nejprve od 14:30 hod. proběhne zápas BK Opava - BK Pardubice, od 17:30 hod. se pak střetnou Nymburk s Brnem.

Utkání o 3. místo je na pořadu v neděli od 15:30 hod., finále, které se bude hrát od 19:00 hod., pak bude přenášet ČT Sport.

"Pradubice jsou kvalitní tým s dobrým trenérem a musíme si na ně dát pozor. Určitě přes ně ale chceme postoupit," řekl k semifinále Honza Švandrlík.

"Tak určitě do Loun nepojedeme prohrát, to v žádném případě. Já doufám, že uděláme všechno proto, abychom postoupili do finále," přidal svůj názor také Filip Zbránek.

Věřme, že odhodlání opavským basketbalistům vydrží a v sobotu vybojují pohárové finále!