18. 04. 2023

Před třetím zápasem předkola 2022/23

Po porážce v Praze bojujeme o prodloužení sezóny

Nastává "zápas o holý život", v případě prohry opavská basketbalová sezóna končí. V cestě nám stojí překážka v podobě týmu SK Slavia Praha, který ve druhém zápase předkola v Praze rozmetal naše sny o snadném postupu do play-off.

Pražský tým v pondělí srovnal vzájemnou bilanci tohoto ročníku KNBL na 2 - 2. Zápas to byl vyrovnaný, ale naši basketbalisté nezvládli jeho koncovku a tak o postupu se bude rozhodovat až v Opavě.

Slavia, která po nadstavbě skončila ve skupině A2 na druhém místě s bilancí 13 - 21, má psychickou výhodu. Opava totiž musí, kdežto Slavia může. V pondělním utkání v Praze hráli Pražané bez Trevora Johna, přesto Opavu přehráli bojovností a jak řekli po zápase jeho aktéři, domácí prostě více chtěli. Navíc měli úspěšnost dvojek 77 % oproti našim 33 %. 

Nejlepšími hráči Slavie jsou dlouhodobě Američané Dantez Walton, Trevor John a Adam Dworsky. O příčině neúčasti Trevora Johna ve druhém zápase předkola můžeme jen spekulovat, ale nastoupí-li v Opavě, bude s ním Slavia ještě silnější. Jeho trojková střelba má úspěšnost 46.9 %, což prokázal i v prvním utkání v Opavě, kde měl trojky 8/5.

"Série předkola play-off se vrací k rozhodujícímu utkání do Opavy. Velký kredit patří Slavii, která předvádí výborné výkony. Na obou týmech je vidět, že Slavie může a my musíme. Věřím však, že v domácím prostředí a za pomoci diváků sérii dotáhneme do vítězného konce a užijeme si play-off," věří v úspěch Petr Czudek.

Podobně to vidí i Luděk Jurečka: "V pondělí Slavia více chtěla a projevilo se to na konečném výsledku. Ve středu zase budeme více chtít my a doufám, že budeme pokračovat v soutěži do play-off."

Fanoušci by měli hrát velkou roli. V celém dosavadním průběhu tohoto ročníku KNBL byli týmu vždy oporou, i když se zrovna nedařilo. Slyšet byli i v pondělí v Praze. Proto všichni v Opavě věří, že opět vytvoří pověstné "žluté peklo" a doženou své oblíbence k výhře a k postupu do play-off. Přijďte naše kluky v těžkém boji povzbudit!

Upozorňujeme na netradiční začátek zápasu! Rozhodující utkání 3. kola předkola play-off BK Opava - SK Slavia Praha se hraje ve středu 19.4.2023 již od 16:00 hod.!!
 

O klubu

Klub se sedmdesátiletou historií, držitel pěti mistrovských titulů a šesti vítězství v Českém poháru.