17. 04. 2023

Před zápasem PPO/2/23 SK Slavia Praha - BK Opava

Naši basketbalisté se pokusí udělat druhý a tím i závěrečný krok do play-off. Ten první se jim povedl v sobotu doma, když porazili Slavii 97:82.

Basketbalový klub Slavie byl založen v roce 1943 a je tak o dva roky starší než ten opavský. V letech 1993 - 1998 působil i v nejvyšší basketbalové soutěži a tím pádem hrál také v Opavě. Nová extraligová éra se začala psát tuto sezónu a určitě nekončí, protože ambiciozní nováček nejenže neměl starosti se sestupem, ale probojoval se dokonce do předkola play-off.

V týmu tedy vládne spokojenost, snad až na trenéra a v Opavě stále oblíbeného Pavla Beneše. Jeho cílem byla totiž účast v nadstavbové skupině A1. Nicméně i předkolo je velký úspěch slávistického basketbalu.

O tom, že Slavia není jednoduchý soupeř se přesvědčil třeba Nymburk, který v Praze prohrál 71:80. Bohužel se špatná zkušenost týká také Opavy. Doma jsme sice v říjnu vyhráli 86:71, ale v prosincové odvetě jsme na pražské palubovce podlehli vysoko 69:98. 

Naštěstí sobotní zápas předkola vyzněl jasně v náš prospěch poměrem 97:82. Jednoduché to ale nebylo, první čtvrtinu jsme prohráli 24:26, když o zkorigování stavu se zasloužil trojkou s klaksonem Radek Farský. Druhou čtvrtku ale naši získali poměrem 29:13 a v dalším průběhu už utkání kontrolovali.

V odvetě to ale bude o hodně těžší. Naši si musí dát pozor hlavně na dvojici Trevor John a Dantez Walton, která nastřílela více než polovinu bodů Pražanů, konkrétně Walton 23 a John 19 bodů při trojkách 8/5. Podcenit ale nesmíme nikoho, neboť Slavia je na své palubovce velice silná.

Zápas by mohl být, v případě výhry Opavy, posledním zápasem Pavla Pumprly, který se loučí s profesionální hráčskou kariérou. Domácí tak budou chtít Pampimu prodloužit kariéru o další zápas, opačný cíl mají naši basketbalisté.

Utkání 2. kola předkola play-off KNBL 2022/23 SK Slavia Praha - BK Opava se hraje v pondělí 17.4.2023, začátek je v 18:00 hod.

O klubu

Klub se sedmdesátiletou historií, držitel pěti mistrovských titulů a šesti vítězství v Českém poháru.