• BK Opava
  • Novinky
  • Překonali jsme hranici 1600 permanentek, na Nymburk chceme vyprodat halu!

  11. 10. 2023

Překonali jsme hranici 1600 permanentek, na Nymburk chceme vyprodat halu!

Zisk mistrovského titulu a sesazení Nymburku z basketbalového trůnu je úspěch, který opavské sportovní fanoušky táhne jako magnet. Znát je to na návštěvnosti, když si na přípravné utkání v rámci oslav 20 let od výstavby haly našlo cestu přes šestnáct stovek diváků, na úvodní utkání Kooperativa NBL pak ještě o stovku více. Domácí prostředí měli hráči i na Tatranu, kde Opava vyhrála na hřišti i v hledišti.

„Zisk titulu je jako sněhová koule. Nabalují se na ni fanoušci i partneři. Jen musíme dávat pozor, abychom s ní nenarazili,“ přirovnal aktuální situaci klubu ředitel Radim Vysocký a ve svém příměru pokračoval: „Sportovní kormidlo řídí trenér Petr Czudek, my okolo však také nezahálíme, jednáme s partnery klubu a vymýšlíme nové věci pro fanoušky.“

Velkým lákadlem ligy je vždy střetnutí s Nymburkem, které Opavu čeká 21. října 2023 od 17:15 před televizními kamerami. „Samotné utkání fanoušky do haly přitáhne, my ale chceme jít dál a halu vyprodat,“ přeje si Radim Vysocký a pokračuje: „Každý, kdo byl na play-off, má jistě v paměti bouřlivou atmosféru, která v hale panovala. A proč čekat až na play-off, když si ji můžeme vytvořit už nyní!

Plán je při tom jednoduchý: „Oslovíme naše fanoušky, kteří mají permanentky. Jednak, aby na zápas dorazili a pokud nemohou, aby permanentku nenechávali v šuplíku, ale půjčili ji dál. A navíc, aby na zápas pozvali své známé. Když každý pozve jednoho nebo více lidí, halu bez problémů vyprodáme,“ vyjmenoval Vysocký.

Permanentkáři pozvou známé, Ti získají slevu na vstupné

Pozvaní fanoušci navíc budou moci využít 50 % slevu na základní vstupenku, při nákupu přes Ticketportal bude stačit zadat prvních šest míst z čísla jakékoli permanentky. „Vazbu to bude mít i na naše sociální sítě, kde bychom chtěli, aby se fanoušci pochlubili, kolik známých díky nim na zápas dorazí,“ představil novinku Radim Vysocký a dodal: „Pro toho, kdo na zápas přiláká nejvíce známých, pak máme atraktivní odměnu – na vybraný zápas Ligy mistrů bude mít k dispozici VIP balkón nad světelnou tabulí i s občerstvením a vstupem pro 8 osob. Z ostatních vylosujeme 3 fanoušky, kteří budou moci na Ligu mistrů sedět přímo na palubovce vedle lavičky domácího celku!“

Proti Nymburku budou vytaženy i mobilní tribuny

Na zápas budou vytaženy i mobilní tribuny za oběma koši. Ten u lavičky domácích bude patřit stejně jako v play-off z větší části klubové mládeži, která svým povzbuzováním a zejména u trestných hodů soupeřovým hráčům pěkně zatápěla.

„Vysunutí tribun za oběma koši se přímo nabízí. Jednak navýšíme kapacitu haly, ale tribuny budou vysunuty i na utkání Ligy mistrů, které nás poprvé čeká poslední říjnový den. Hráči tak budou mít více času adaptovat se na změnu prostředí,“ uvedl pozitiva celé akce Radim Vysocký.

Před zápasem komentovaná prohlídka haly

Při oslavách 20 let haly sklidily velký úspěch komentované prohlídky haly, kdy se fanoušci podívali nejen do šaten hráčů či trenérů, ale rovněž do technického zázemí. Devadesátiminutová prohlídka je kapacitně omezena a je potřeba si na ni zakoupit samostatnou vstupenku.

„Když jsme na oslavy haly chystali komentované prohlídky, mnozí byli skeptičtí, že to nikoho nebude zajímat, každý přece halu za těch 20 let zná,“ zavzpomínal Radim Vysocký. Opak byl ale pravdou: „Čtyři skupiny po pětadvaceti lidech se rychle naplnily. Zájemci si prošli kotelnu, viděli, jak vypadá strojovna vzduchotechniky, posilovna, wellness, hotelové pokoje… Odezva byla velká a všichni byli nadšení. Proto chceme tyto prohlídky občas zopakovat.“

Pro fanoušky bude před halou přistaven i food truck a stánek s grilovanými specialitami, stejně jako tomu bylo při utkání s WKS Śląsk Wrocław. Na ochozu pak bude pojízdný stánek s oblíbenou kávou Mama mele kafe.

Basketbalové mistry z Opavy podporuje AZ PNEU - mistr v prodeji pneumatik!

Náš hlavní regionální partner AZ pneu je zároveň partnerem tohoto utkání. Opět jako v loňské sezóně nabízí všem fanouškům 5 % slevu na nákup zimních pneumatik a zároveň si u nich můžete pneumatiky rovnou přezout. Nečekejte a termín přezutí si rezervujte on-line.

Při utkání proběhne soutěž a tři z vás mohou získat slevu 1.000 Kč, případně 2.000 Kč na nákup zimních pneumatik.

V tuto chvíli mají ve svých skladech přes 70 tisíc pneumatik a na zimní sezónu jsou skvěle připraveni.

O klubu

Klub se sedmdesátiletou historií, držitel pěti mistrovských titulů a šesti vítězství v Českém poháru.