24. 09. 2016

Premiéra Opavě vyšla, odneslo to Ústí

Skvěle vstoupili do nové sezony naši basketbalisté. V sobotu na domácí palubovce porazili s velkým přehledem Ústí nad Labem.

Skvěle vstoupili do nové sezony naši basketbalisté. V sobotu na domácí palubovce porazili s velkým přehledem Ústí nad Labem.

Opava  nasadila  do hry i novou posilu Radovana Kouřila, naopak pouze v civilu sledovali utkání marodil Filip Zbránek s Radimem Klečkou. O první zápis v sezoně se postaral Kryštof Vlček. Ústí výsledek vzápětí otočilo,  po trojce Šotnara vedlo, bylo to poprvé a naposled. Opavský tým se rozjel, navázal na výkony z přípravy a soupeři nic nedovolil. „Rozjížděli jsme se pomalu, ale pak už to šlo,“ usmíval  se po zápase jeho nejlepší hráč Viktor Cvek.

Slezané už po první čtvrtině drželi devítibodové vedení. „V obraně to ale nebylo ještě ono. Od druhé čtvrtiny jsme přitvrdili a pak už to šlo,“ řekl Radovan Kouřil, který si do statistik připsal devět asistencí. „Věděli jsme, že  soupeř není kompletní, museli jsme toho využít,“ přidal další postřeh Viktor Cvek, autor devatenácti bodů.

Po přestávce Opava pokračovala v započaté práci a pohlednými akcemi bavila téměř tisícovku diváků. „Zápas nám vyšel po všech stránkách. Diváci byli skvělí, takovouto atmosféru jsem v Prostějově nezažil,“ usmíval se Radovan Kouřil. „Nyní se musíme připravit na Ostravu, kde je třeba podat ještě lepší výkon,“ zakončil Viktor Cvek.

BK Opava – Ústí nad Labem 93:60 (30:21, 52:35, 71:47)

Body: Cvek 19, Gniadek 18, Šiřina 17, Jurečka 11, Dragoun 9, Vlček a Bujnoch 7, Kouřil 5 – Smith 18, Pecka 14, Votroubek 9, Glover a Bosák 6, Šmid 4, Šotnar 3. Rozhodčí: Matějk, Kapaňa, Komprs. Fauly: 13:17. TH: 9/17:4/6. Dvojky: 24/37:25/50, trojky: 12/26:2/17. Doskoky: 30:30. Diváků: 917. Nejlepší hráč: Viktor Cvek (Opava).