30. 07. 2022

Přesuny před sezónou 2022/23 - 1

V letní přípravě se týmy KNBL představí s většími či menšími změnami. Pojďme se podívat na nejzajímavější z nich

Někteří hráči končí s aktivní kariérou. To jsou například brněnský Roman Marko nebo Peter Sedmák z Hradce Králové. Ovšem některé přestupy jsou opravdu zajímavé.

Opora děčínské rozehry Ondřej Šiška bude v nové sezóně tvořit v Kolíně silnou dvojici s Adamem Čížem, nejlepší rozehrávač uplynulé sezóny Peda Stamenković zamířil z Hradce Králové do týmu Olomoucka. Kromě něho přichází na Hanou Tomáš Tkadlec z Pardubic, Dominik Heinzl z Ostravy a americký rozehrávač Devin Cooper. Tým Olomoucka také doplní výtečný střelec Bryan Coleman, který naposledy hrál v norském Bergenu.

Opačný směr je zatím v USK. Radek Farský přechází do Opavy, Petr Macháč do Děčína, Jan Štěrba do Pardubic. Sovy opustil i trenér Jsohua King, který neodolal nabídce německého Ludwigsburgu. Místo něho povede pražský tým Ital Francesco Tabellini. 

Odchody hlásí také Nymburk. Vojtěch Hruban zamířil k londýnským Lions, MVP minulé sezóny Jerrick Harding do španělské Manresy a Colbey Ross bude v příští sezóně oblékat dres Varese. V týmu už v nové sezóně nebudou ani Gorjok Gak a Logan Routt. K dovršení všeho odešel do ruského Krasnodaru i se svým asistentem Juricou Žužou i trenér Aleksander Sekulić. Jeho místo zaujme Lotyš Roberts Štelmahers.

Ústí opustila jedna z jeho ikon Lamb Autrey, který neodolal nabídce kyperského Appoel Nikosie. Bohužel ani oblíbenec opavského publika Mattias Markusson už na české palubovky nevyběhne. Boje o nejvyšší příčky v české lize podle posledních zpráv vyměnil za působení v průměrném druholigovém francouzském celku Chalon.

Tolik první informace o pohybech v kádrech týmů KNBL před sezónou 2022/23. 

O klubu

Klub se sedmdesátiletou historií, držitel pěti mistrovských titulů a šesti vítězství v Českém poháru.