19. 08. 2022

Přesuny před sezónou 2022/23 - 2

V dalším přehledu o přestupech se zaměříme na mistra z Nymburku a nováčka Slavii

Nymburk po odchodu některých klíčových hráčů začal doplňovat sestavu. První posilou se stal americký rozehrávač Kamau Stokes, který působil naposledy v maďarském Körmendu a byl výraznou postavou v maďarské lize a nejlepším střelcem svého týmu.

Dalším do týmu je rodák z Virginie Nate Watson, pro kterého to bude první působení v zahraniční. Je mu 23 let a má zajímavé parametry: 208 cm a 118 kilogramů. V minulých 5 letech byl oporou univerzity Providence.

Novým nymburským pivotem bude v nové sezóně také Litevec Rapolas Ivanauskas. Ten hrál v USA už od střední školy, pokračoval na univerzitách a profesionální kariéru začal v Rytasu Vilnius. Po nevýrazné sezóně v tomto celku se v minulé sezóně stal klíčovým hráčem dalšího litevského týmu Prienai.

Dále přichází do sestavy mistra šestadvacetiletý křídelník Eric Lockett. 195 vysoký Američan se do NBL přesouvá z Arisu Soluň, v jehož dresu se zařadil mezi nejlepší obranáře řecké ligy. Profesionálně hrál v Kataru, Velké Británii a pak v Řecku.

Pražskou Slávii posílili před naším bývalým hráčem Jurajem Páleníkem již tři basketbalisté. Tím prvním byl slovenský reprezentační rozehrávač Róbert Rožánek, který přichází z Kolína. Tam po příchodu exděčínského Ondřeje Šišky by asi moc velký prostor neměl.

Řady nováčka rozšířil také devatenáctiletý křídelník Martin Kheil. V minulé sezóně v dresu GBA Jindřichův Hradec zasáhl do jednoho utkání KNBL, jinak byl oporou prvoligového Pelhřimova.

První zahraniční angažmá bude v dresu Slávie prožívat americký rozehrávač Adam Dworsky. Jeho poslední statistiky v NCAA byly 17.7 bodu (trojky 46 %) a 6.8 asistence.

O klubu

Klub se sedmdesátiletou historií, držitel pěti mistrovských titulů a šesti vítězství v Českém poháru.