10. 02. 2021

Přežije Opava pohárové čtvrtfinále?

Nejtěžšího možného soupeře, tedy domácí Nymburk, vyzvou naši basketbalisté ve čtvrtfinále Final 8 Hyundai Českého poháru

Nejtěžšího možného soupeře, tedy domácí Nymburk, vyzvou naši basketbalisté ve čtvrtfinále Final 8 Hyundai Českého poháru.

Los si krutě zažertoval, takže nejlepší dva týmy minulého i letošního ročníku KNBL si to rozdají už v prvním vyřazovacím kole. Favoritem je samozřejmě uřadující mistr, kterého ještě podpoří domácí prostředí, i když bez možnosti účasti fanoušků v hledišti.

"Nymburk nechtěl do čtvrtfinále nikdo. Je to škoda, spíš by to bylo zajímavější se potkat v dalším kole, ale musíme se s tím poprat. Po posledním ligovém souboji u nás máme Nymburku co vracet, protože jsme nepodali optimální výkon. Každý takový zápas je nejen pro nás, ale i pro jakýkoli jiný český tým jen dobře. Nymburk je celek evropského formátu a pro nás je zápas s ním z hlediska naší budoucnosti dobrý. 

V obou zápasech v lize bylo znát, že Nymburk byl připravený na Kubu Šiřinu. Ví, že když mu nějak znechutí hru, přenese se to i na celý tým, což se mu povedlo. Ve středu bude klíčem k úspěchu vyhnout se velkému počtu ztrát a taky musíme líp bránit, což bude souviset i s těmi ztrátami," řekl před zápasem Jakub Slavík.

"Opava bude absolutně bez tlaku. Výhodou pro ni je i to, že se hraje na jedno jediné utkání, kde se může pokusit o nějaké překvapení. Já ale věřím, že ho nedovolíme. V prvním vzájemném zápase to od nás nebyl tak přesvědčivý výkon, i když jsme nakonec vyhráli. A v Opavě byly ztráty soupeře dané naší vyšší agresivitou v obraně. 

Pokud jde o Kubu Šiřinu, tak v prvním zápase jsme se na něj chystali hodně a určitě jsme nechtěli to, co se stalo, že nám už za první poločas dal asi 18 bodů. Jak se chytil, už se těžko zastavoval. To v Opavě už to bylo lepší, nicméně on má v ruce hodně balonů, takže nějaké střely a nájezdy si vždycky vezme," přidal nymburský pohled Martin Kříž.

I když na naše kluky čeká těžká šichta, každý zápas začíná od stavu 0:0 a překvapení nejsou vyloučena. Kdo by třeba čekal, že Nymburk prohraje na půdě USK?

Čtvrtfinále Final 8 Hyundai Českého poháru Basketball Nymburk - BK Opava začíná ve středu 10.2.2021 od 18:30 hod., sledovat jej můžete zde.

Před tímto zápasem se od 15:00 utká Hradec Králové s USK, ve čtvrtek se čtvrtfinále dohraje zápasy Pardubice - Brno a Kolín Svitavy. Všechny zápasy Final 8 budou dostupné na TVCOM.

O klubu

Klub se sedmdesátiletou historií, držitel pěti mistrovských titulů a šesti vítězství v Českém poháru.