• BK Opava
  • Novinky
  • Přijďte povzbudit baskeťáky na fotbalový stadion. V akci Czudek, Šiřina a Trojan

  06. 06. 2024

Přijďte povzbudit baskeťáky na fotbalový stadion. V akci Czudek, Šiřina a Trojan

Hodně zajímavou akci bude hostit v pátek fotbalový stadion v Opavě. V rámci oslav 800 let slezského města se uskuteční charitativní utkání mezi Osobnostmi Opavy a Realem TOP Praha. Výtěžek z této akce bude v plné výši věnován Paťulce Keis plus sourozencům Adélce a Matymu Markovým.

Ve výběrech obou týmů se představí i opavští basketbalisté. Za domácí osobnosti naskočí do hry náš trenér Petr Czudek s kapitánem Kubou Šiřinou. Za soupeře pak oblíbený herec Ivan Trojan, který v minulém ročníku naskočil v barvách BK Opava proti Písku.

„Jsem rád, že si konečně mohu zahrát fotbal na velkém hřišti, s kopačkami na nohou a před diváky. Snad to nebudu klukům kazit,“ řekl opavský kapitán Jakub Šiřina.

A kdo další se objeví po boku Jakuba Šiřiny a Petra Czudka? Například primátor města Opavy Tomáš Navrátil, žokej Marek Stromský, atlet Jakub Holuša a také fotbalisté Libor Kozák, Milan Barteska, Zdeněk Pospěch, Zbyněk Pospěch, Zdeněk Partyš, Jan Žídek, Pavel Zavadil nebo Otakar Novák. „Jsem rád, že vedle fotbalistů se na hřišti objeví i kluci z jiných sportů,“ podotkl kapitán týmu osobností Libor Kozák.

Hodně zajímavě vypadá i tým Realu TOP Praha. Ivan Trojan bude po svém boku Miroslava Bosáka, Lukáše Zelenku, Přemka Forejta, Marka Heinze, Petra Švancaru, Pavla Šultése, Jana Rajnocha a další zajímavá jména. Před i během zápasu je pro návštěvníky připraven doprovodný program, a to cvičení s dětmi pod taktovkou Colliery CrossFit Opava, fotokoutek. Bude také možnost se přihlásit do registru dárců kostní dřeně v rámci Náboru hrdinů. Po závěrečném hvizdu proběhne autogramiáda všech osobností a dražba podepsaných dresů. Páteční duel má výkop v 17.30.

O klubu

Klub se sedmdesátiletou historií, držitel pěti mistrovských titulů a šesti vítězství v Českém poháru.