24. 08. 2016

Příprava: jasná výhra nad Ostravou

První přípravný zápas mají naši basketbalisté za sebou, když přehráli Ostravu skoro o 40 bodů.

Naši byli až na Radima Klečku kompletní, Ostrava představila většinou mladý tým včetně tria posil Jakubů, Kelar a Alič. Jen na lavičce pak zůstal v civilu Petr Bohačík. Opava vstoupila do zápasu razantně, již po dvou minutách si po smeči Kryštofa Vlčka za stavu 7:2 bral hostující kouč Dušan Medvecký time. Ani to ale příliš nepomohlo a ke krátké pauze se šlo za stavu 30:11. Opava účinně nabourávala rozehrávku hostů a zvláště mladý Zdeněk Jakubů byl z toho asi hodně nešťastný.

Druhá čtvrtina přinesla nepříliš pohledný basketbal s chybami na obou stranách a i v dalších částech bylo znát, že oba týmy jsou ve fázi přípravy. Vedení Opavy postupně narůstalo a v závěru byl čas i na hru pro poměrně početné publikum. Zmiňme například smeč Jakuba Blažka nebo ukázkový blok Mirka Kvapila. Střelecky se zaskvěl Kuba Blažek, v dobrém světle se ukázala nová posila Radovan Kouřil (12 bodů, 8 asistencí).

BK Opava - NH Ostrava 92:54 (30:11 44:23 67:37)
Body Opavy: Blažek 20, Kouřil a Cvek 12, Zbránek a Kvapil 10, Gniadek a Šiřina 7, Dragoun, Vlček a Bujnoch 4, Jurečka 2
Nejvíce bodů Ostravy: Landor 11, Bratčenkov 10, Leczo 8
Trojky: 23/8 - 26/6
TH: 15/14 - 9/8
Chyby: 16 - 19
Doskoky: 28 - 27

Další příprava čeká na naše kluky ve čtvrtek v Prostějově. Doma se pak opět představí v úterý 30.8., kdy budou jejich soupeřem v odvetě za čtvrtek prostějovští Orli. Začátek zápasu bude opět v 17:30 hod.