09. 08. 2017

Příprava na novou sezónu

Počátkem srpna začala našim basketbalistům příprava na sezónu 2017/18. Znám je i program přípravných zápasů.

První fáze přípravy je věnována hlavně fyzické kondici. Na její zlepšování tradičně dohlíží kondiční trenér a bývalý hráč Opavy Michal Kocián. Později přibudou i herní prvky a koncem srpna pak bude prostor i pro přípravné zápasy. Soupeři v nich budou také tradiční.

Nejprve se Opava střetne 31.8. doma s bratislavským Interem, 5.9. pak rovněž na domácí palubovce s ostravskou Novou Hutí. O dva dny později, tedy 7.9. přivítáme v Opavě slovenské Levice a 12.9. bude domácí blok zakončen zápasem s Prostějovem. Pak bude následovat turnaj v Levicích, který se uskuteční ve dnech 15.-17.9., 21.9. hrají naši kluci v Prostějově a 26.9. pak v Ostravě s "Enháčkem".

Herní přípravu pak zakončí 28.9. zápas v Opavě mezi naším týmem a celkem svitavských Turů, kteří budou letos zřejmě patřit mezi černé koně Kooperativa NBL. Pak již bude jen pár dnů zbývat do začátku nejvyšší soutěže. Tu zahájí naši basketbalisté ve středu 4.10. domácím zápasem s Jindřichovým Hradcem, v sobotu 7.10. pak pojedou k zápasu 2. kola do Ostravy.

Na závěr ještě dodáváme, že všechny domácí přípravné zápasy mají, stejně jako v případě zápasů v KNBL, začátek vždy v 18:00 hod.

O klubu

Klub se sedmdesátiletou historií, držitel pěti mistrovských titulů a šesti vítězství v Českém poháru.