01. 08. 2022

Příprava zahájena, Martin Gniadek ukončil kariéru

První srpnový den byla zahájena příprava na novou sezónu, bohužel již bez Martina Gniadka, který ukončil sportovní kariéru.

Martin Gniadek dostal výhodnou pracovní nabídku a proto se rozhodl ukončit sportovní kariéru. "O změně jsem uvažoval už delší dobu, s manžekou jsme o ní dlouho diskutovali. Dostal jsem nabídku na práci obchodního zástupce pro prodej fotovoltaiky a tepelných čerpadel a nakonec jsem se rozhodl s basketbalem ve svých dvaatřiceti letech skončit," uvedl Martin Gniadek, který první den přípravy na novou sezónu vyvolal v kabině poprask.

Velký šok to byl i pro trenéra a sportovního ředitele klubu Petra Czudka. "Nějakou dobu bude trvat, než tu informaci vstřebám. Je to pro nás obrovské oslabení. Během volna jsem si připravoval koncepci naší hry na sezónu, ve které měl Martin své pevné místo," netajil své překvapení Petr Czudek.

Martin Gniadek v Opavě končí po devíti letech. "Byly to krásné roky, poznal jsem zde mnoho skvělých lidí, vynikajícího trenéra. Těch devět let mělo smysl, ale každý příběh jednou končí a je třeba jít dál," uvedl pivot, který bude hrát basket již jen pro radost na nižší výkonnostní úrovni.

O klubu

Klub se sedmdesátiletou historií, držitel pěti mistrovských titulů a šesti vítězství v Českém poháru.