05. 09. 2017

Příprava s Ostravou vyšla

Druhým soupeřem našich basketbalistů byl regionální rival NH Ostrava.

Druhým soupeřem našich basketbalistů byl regionální rival NH Ostrava. Domácí nastoupili bez Mirka Kvapila, Rosti Dragouna a pochopitelně Kuby Šiřiny, Ostrava představila 5 zahraničních posil. Zápas byl typicky přípravný, i když zvláště ve druhé půli to na palubovce trochu jiskřilo. Opava si většinou udržovala vedení, hosté se do něj dostali jen na krátko.

Tři minuty před koncem prvního poločasu si domácí poprvé vypracovali po trojce Radka Kouřila dvouciferný náskok, který ve druhé polovině dále navyšovali. Střelecky se zaskvěli hlavně Vašek Bujnoch a Radim Klečka. Početnou návštěvu v závěru ještě více rozveselil Jiří Štěpánek, který trojkou o desku v poslední vteřině hry přibalil "Enháčku" na cestu domů stovku.

BK Opava - NH Ostrava 100:74 (20:17 42:36 67:53)
Body: Klečka (trojky 7/5) a Bujnoch (trojky 5/3) 21, Bukovjan 12, Štěpánek 10, Gniadek (10 doskoků) 8, Vlček, Zbránek a Slavík 6, Kouřil a Jurečka 5 - Woods 15, Bernardi a Blagojević 13, Stojačić 11, Bohačík 9, Medvecký 7, Stanojević 4, Klimek 2; trojky: 36/16 - 26/7; dvojky: 31/17 - 31/18; TH: 24/18 - 28 - 17; chyby: 21 - 27; doskoky: 35 - 29; rozhodčí: Holubek, Dolinek, Sýkora

Další přípravný zápas sehrají naši basketbalisté ve čtvrtek 7.9.2017, kdy budou hostit slovenské Levice. Začátek opět v 18:00 hod.