05. 07. 2017

Příprava U20 na ME finišuje

Pod vedením Petra Czudka a Ládi Sokolovského se naši mladí basketbalisté chystají na svůj evropský šampionát.

Pod vedením Petra Czudka a Ládi Sokolovského se naši mladí basketbalisté chystají na svůj evropský šampionát.

Reprezentace U20 kromě tréninkových soustředění sehrála i přípravné zápasy. Nejprve prohrála s americkým univerzitním týmem AIA 76:77 a 72:80, pak porazila své slovenské vrstevníky 83:48 a 104:49. Následovaly dva mezinárodní turnaje.

V Itálii naši nejprve porazili Maďarsko 76:57 a pak i Nizozemsko 75:70. V souboji o celkové prvenství na turnaji pak čeští basketbalisté podlehli Itálii 65:73. Následoval silně obsazený turnaj ve Španělsku. Češi nejprve prohráli s domácími hráči 70:97, pak nestačili na Německo (60:73), neuspěli ani v posledním utkání proti Francii, když v koncovce podlehli 64:70.

Přesto nebyl Ladislav Sokolovský úplně nespokojen: "Na turnaji jsme sehráli 3 utkání bez vítězství, i tak ale věříme, že přínos těchto těžkých zápasů pro nás se dostaví na ME. S tak aktivní celoplošnou obranou, se zdvojováním, snahou družstev o útočný doskok a výbornou hrou 1 na 1 se nemají naši hráči během sezony šanci seznámit. Proto i chvilku trvalo, než jsme se s tím dokázali srovnat. Náš tým předváděl slušnou obranu a velice dobré procento střelby za 3 body."

Nyní budou následovat poslední soustředění v Pardubicích a v Praze a pak již odlet na boje ME na řeckou Krétu. Tam se ve skupině střetnou od 15.7. naši kluci postupně s domácím Řeckem, Německem a Švédskem. Pak již budou následovat vyřazovací boje. Češi obhajují 7. místo z loňského šampionátu, ale hlavní cíl bude udržet elitní divizi A, neboť z 16 celků sestupují hned tři.

Na závěr připomeňme "skoro opavský" realizační tým: trenér Petr Czudek, asistent trenéra Ladislav Sokolovský, technický vedoucí Dušan Štěnička, fyzioterapeuté Petr Kivorchian a Jiří Šmíd. Z hráčů Opavy není sice v nominaci nikdo, ale není vyloučeno, že s některým z mladých basketbalistů ze současné U20 se budeme v opavském dresu vídat v nové sezóně a budou tak následovat Rosťu Dragouna či Radka Kouřila.

O klubu

Klub se sedmdesátiletou historií, držitel pěti mistrovských titulů a šesti vítězství v Českém poháru.