14. 08. 2018

Přípravné zápasy BK Opava

Příprava na novou sezónu je v plném běhu, jsou již známi i soupeři, se kterými se Opava utká v přípravných zápasech.

Příprava na novou sezónu je v plném běhu, jsou již známi i soupeři, se kterými se Opava utká v přípravných zápasech.

Nadcházející sezóna bude pro opavské basketbalisty zřejmě nejnáročnější za posledních deset let od opětovného postupu do nejvyšší soutěže. Čeká na ně totiž nejen plná porce ligových zápasů, ale také minimálně 14 zápasů v Lize mistrů, které budou spojeny nejen s kvalitními evropskými týmy, ale také s náročným cestováním na palubovky soupeřů.

Přesto podle Petra Czudka se příprava nebude lišit od té z minulých sezón. Opava také bude i nadále sázet na českou cestu a sehraný kolektiv. Ten zůstává prakticky stejný, Kryštof Vlček přešel z hráčské pozice na místo asistenta trenéra, jedinou posilou je plzeňský odchovanec Jan Švandrlík.

Znám je i program přípravných zápasů. Opava se střetne 28.8. od 17:30 hod. doma se slovenskou Žilinou, 31.8. hraje v polských Gliwicích, 7.9. pak bude od 16:00 hostit bratislavský Inter. Následovat bude 12.9. utkání ve Svitavách, 18.9. od 17:30 domácí odveta s Gliwicemi a přípravu zakončí domácí zápas s Handlovou (20.9. od 17:30). Časy začátků se samozřejmě ještě mohou měnit.

Pak již začne nový ročník Kooperativa NBL, v prvním kole bude Opava 30.9. hostit BC Geosan Kolín, hned v kole následujícím zajíždí k mistrovi do Nymburku. Opavský program KNBL by ale mohly ovlivnit případné předehrávky kvůli Lize mistrů. Los základní části KNBL 2018/19 naleznete zde.

O klubu

Klub se sedmdesátiletou historií, držitel pěti mistrovských titulů a šesti vítězství v Českém poháru.