29. 08. 2023

Přípravu odstartovala výhra v Gliwicích

Opavští basketbalisté absolvovali první zápasovou prověrku v rámci přípravy na nadcházející sezonu Kooperativa NBL, kde Slezané obhajují mistrovský titul. Mužstvo trenéra Petra Czudka se představilo v polských Gliwicích, kde zvítězilo díky lépe zvládnuté koncovce vyrovnaného duelu.

"Šlo o naše první utkání, navíc se soupeřem, který už má dva zápasy za sebou. První poločas byl vyrovnaný a bylo vidět, že hra ani jednoho mužstva ještě není učesaná. K vidění bylo dost chyb. My jsme si vytvořili sedmibodový náskok, který soupeř sice dorovnal, ale v koncovce jsme byli silnější," řekl opavský trenér Petr Czudek.

V opavském dresu se poprvé představila posila z Brna – šestadvacetiletý pivot Šimon Puršl. "Byly tam dobré momenty a logicky i ty špatné, ale jsme na začátku. Šimon ještě není zvyklý na náš systém, ale čím déle tady s námi bude, tím lépe se s ním bude sžívat. Je to dominantní hráč pod košem, kterého jsme potřebovali," pokračoval Czudek.

Naopak do hry zatím nezasáhl Radovan Kouřil. "Ještě uvidíme, kdy bude schopen nastoupit. Čekáme, kdy se bude cítit připraven. Ještě potřebuje trochu času," upřesnil kouč opavských basketbalistů.

Ty v sobotu čeká na domácí palubovce atraktivní souboj s Wroclawí v rámci oslav 20 let od vybudování krásné haly v Městských sadech. "Věříme, že opavskému publiku se ukážeme v dobrém světle a potěšíme je atraktivní hrou v konfrontaci se silným polským soupeřem," doplnil Czudek.

 

GTK Gliwice – BK Opava 76:81 (17:20, 36:40, 57:62)

O klubu

Klub se sedmdesátiletou historií, držitel pěti mistrovských titulů a šesti vítězství v Českém poháru.