28. 06. 2016

Přípravy U20 finišují

Předposlední herní přípravu má za sebou reprezentace České republiky U20 s výraznou opavskou stopou.

Předposlední herní přípravu má za sebou reprezentace České republiky U20 s výraznou opavskou stopou. Naši mladí reprezentanti, vedení trenérskou dvojicí Petr Czudek a Ladislav Sokolovský, odehráli přípravný trunaj ve Francii. Nejprve podlehli domácímu celku 58:72 (Kroutil 11, Dragoun a Svoboda 8), pak po vyrovnané první půli prohráli s Německem 59:71 (Potoček 9, Roub a Puršl 8). V posledním zápase turnaje pak zvítězili na svým soupeřem ze základní skupiny na ME ve Finsku Belgií 77:62 (Potoček 17, Půlpán 12, Roub 10, Dragoun a Sehnal 9).

"S favorizovanou Francíí jsme drželi krok a uhráli slušný výsledek. Srážely nás ztráty, kdy soupeř zaznamenal 30 bodů z našich 32 ztrát. S Německem jsme po vyrovnané první polovině propadli ve třetí čtvrtině, kdy nás soupeř přehrál na obou polovinách hřiště. Poslední utkání s Belgií bylo opět vyrovnané v prvním poločase, ale po změně stran jsme Belgičany přehráli. Pěti trojkami se blýskl Pepa Potoček," okomentoval turnaj vedoucí reprezentace U20 Dušan Štěnička.

O tomto víkendu sehrají naši poslední přípravu, kterou bude turnaj ve Španělsku. Toho se zúčastní kromě pořadatelské země a našeho týmu ještě Maďarsko a Belgie. ME ve finských Helsinkách pak zahájí naši 16.7. s Itálií, dalšími soupeři ve skupině budou našemu celku mladí reprezentanti Švédska a Belgie. Naše reprezentace, v jejímž realizačním týmu je také masér Petr Kivorchian, obhajuje z loňska 6. příčku.