18. 06. 2023

Příští finále na 4 vítězné

Sezóna 2022/23 skončila, ale už se připravuje nový ročník Kooperativa NBL

Jednou z novinek, kterou schválila poslední schůze Asociace ligových klubů, je, že se finále bude hrát, podobně jako čtvrtfinále a semifinále, na 4 vítězné zápasy. Bude to poprvé od roku 2013.

Dalším novým aspektem bude trenérská výzva. Dosud měl každý trenér v utkání k dispozici jedinou, nově získá ještě jednu, ale to jen v případě, že ta první pro něj dopadne úspěšně. Výčet situací, kdy si ji kouč smí vzít, zůstává nezměněn.

Ročník KNBL 2023/24 začne 23.9.2023, dlouhodobá část skončí 20.1.2024, po týdnu pak bude následovat nadstavba a play-off. To by mělo skončit nejpozději 4.6.2024, kdy by se případně hrál sedmý finálový zápas.

V novém ročníku bude mít liga nového sportovního ředitele, jímž se stal dosavadní sekretář NBL Šimon Sedlařík. Nahradí tak Tomáše Kotrče, který dál zůstává předsedou Asociace ligových klubů.

A když jsme u změn, tak na nymburské lavičce už nebude vládnout Láďa Sokolovský, kterého nahradil Francesco Tabellini, dosavadní trenér USK Praha. "Soky" zůstává jako nymburský sportovní ředitel, z týmu naopak odchází dosavadní asistent Pavel Budínský.

O klubu

Klub se sedmdesátiletou historií, držitel pěti mistrovských titulů a šesti vítězství v Českém poháru.