26. 04. 2016

Prodlouží rezerva sezónu opavského basketbalu?

Zatímco A-tým už svou letošní soutěžní pouť ukončil, rezerva bojuje o postup do Final 4 1. ligy.

Zatímco A-tým už svou letošní soutěžní pouť ukončil, rezerva bojuje o postup do Final 4 1. ligy.

V poněkud nezvyklém formátu čtvrtfinále, alespoň tedy pro basketbalové play-off, je soupeřem našeho béčka rezervní celek mistrovského Nymburku. Hraje se na celkový součet skóre, takže důležitý je každý bod. Lepší startovní pozici mají naši kluci, kteří zvítězili před 14 dny na palubovce Nymburku těsně 71:69, když o výhře rozhodl úspěšnou střelou v poslední vteřině Kryštof Vlček.

Nic samozřejmě není ani zdaleka rozhodnuto, ale naši basketbalisté určitě udělají vše pro to, aby stejně jako v loňské sezóně postoupili do závěrečného turnaje pro 4 nejlepší prvoligové celky. Před rozhodujícím zápasem jsem vyzpovídal asistenta trenéra naší rezervy Kamila Ihringa.

Kamile, z Nymburku jste si přivezli dvoubodový náskok. Myslíš si, že to bude pro postup do Final 4 rozhodující?
Tento systém postupu z předkola a play-off je podle mě trochu nešťastný, neboť při chvilkovém zaváhání v prvním zápase na palubovce soupeře se potom náskok v domácím zápase těžko stahuje a celosezónní dřina může přijít vniveč. Ale museli jsme se tomuto systému přizpůsobit a k zápasu v Nymburku jsme přistoupili zodpovědně od prvních minut. Všichni jsme si byli vědomi toho, o co se hraje. Vítězství nás potěšilo, ale pořád je před námi druhý zápas, který začíná za stavu 2:0. Takže vše je ještě otevřeno a bude to boj o každý míč, o každý bod . My však chceme zopakovat loňský postup do finálové skupiny, takže jakýkoliv výsledek, který by značil naše vypadnutí, bude brán jako neúspěch.

Výhra je o to cennější, že domácí měli v sestavě hráče áčka Kříže, Martina Peterku a Svobodu.
Ano, tento výsledek řadíme v sezóně mezi ty top výhry. I když jsme hráli s béčkem Nymburku dvakrát v nadstavbě a dvakrát vyhráli, soupeř byl vždy v oslabené sestavě. Teď proti nám vyběhl kompletní a i na našich hráčích bylo vidět, že soustředění na tento zápas proti hráčům, kteří hrají evropskou soutěž a VTB ligu, je maximální. A jak jsem to již uvedl po zápase, v první půli jsme v obraně zahráli velmi dobře. Soupeř byl našim výkonem zaskočen a až v druhé půli se začal dostávat do obrátek. My však byli na dobré vlně a dokázali jsme mu vzdorovat a korunovali celkové snažení poslední střelou, která nám zajistila opravdu cenné vítězství.

Budete v pátek podobně jako v Nymburku v plné sestavě?
Všichni hráči jsou v pořádku. Máme před sebou ještě čtvrteční trénink, takže pokud se něco mimořádného nestane, tak bychom měli podobně jako v Nymburku nastoupit podruhé v sezóně s tím nejlepším, co máme.

A věříš, že přijde víc než tradičních 50 diváků?
Zápas s nymburským béčkem je náš poslední na domácí palubovce a věřím, že když náš A tým smolně prohrál v Pardubicích a nemohl se rozloučit se svými příznivci doma, tak si věrní fanoušci BK Opava cestu do haly na poslední basketbalové utkání mužů v této sezóně najdou.

Díky moc za rozhovor a týmu hodně štěstí v pátek večer!

Připomeňme jen, že odvetný zápas čtvrtfinále 1. ligy mužů BK Opava B - ČEZ Basketball Nymburk B se hraje v pátek 29.42016, začátek bude po dohodě se soupeřem trochu netradičně již v 18:00 hod.! Rozhodovat budou sudí Nejezchleb, Večeřa a Karafiát, vstup je tradičně zdarma. Přijďte na poslední soutěžní mužský zápas na opavské palubovce v této sezóně a povzbuďte naši rezervu v rozhodujícím boji o Final 4!

Zdeněk Kejla

O klubu

Klub se sedmdesátiletou historií, držitel pěti mistrovských titulů a šesti vítězství v Českém poháru.