15. 05. 2017

Prostějov utekl hrobníkovi z lopaty

O držitelích medailí ještě není v tomto ročníku KNBL rozhodnuto, o (ne)sestupujícím již ano.

O držitelích medailí ještě není v tomto ročníku KNBL rozhodnuto, o (ne)sestupujícím již ano.

Před začátkem sezóny byl největším favoritem na vítěze 1. ligy Hradec Králové, ale jen málokdo by tipoval, že o účast v Kooperativa NBL 2017/18 bude s Královskými Sokoly bojovat v zápasech "o všechno" tým prostějovkých Orlů. Jejich pád ale začal již v průběhu podzimu, postupně odcházely největší opory a celek Postějova padal tabulkou níže a níže. Skupina play-out byla již jen potvrzením toho, že dlouholetý medailista a obhájce loňského 4. místa bude účastníkem baráže.

Do ní postoupil vítěz 1. ligy Hradec Králové, další tým, který měl právo účasti v bojích o nejvyšší soutěž, tedy Slavoj BK Litoměřice, se tohoto práva vzdal. Vše se tedy mělo rozhodnout ve dvou utkáních. První zápas v Prostějově byl po celý svůj průběh vyrovnaný a vyrovnané bylo i skóre po závěrečném klaksonu - 89:89. Že basketbal v Prostějově už příliš netáhne bylo vidět z toho, že do hlediště si nenašly cestu ani tři stovky diváků.

Královští Sokoli tak byli v podobné situaci jako loni, kdy si z Jindřichova Hradce odvezli do domácí odvety dokonce výhru. Stejně jako tenkrát ale ani letos výsledek z venkovního zápasu nepotvrdili. Orli nepustili Sokoly ani jednou do vedení a nakonec se po výhře 78:68 mohli radovat z faktu, že udrželi příslušnost k české basketbalové elitě i pro příští sezónu. Hradec Králové tak ani svou třetí účast v baráži v řadě v postup neproměnil.

O klubu

Klub se sedmdesátiletou historií, držitel pěti mistrovských titulů a šesti vítězství v Českém poháru.