15. 10. 2016

Proti Nymburku jsme nehráli špatně

I když jsme s Nymburkem prohráli, tak za předvedenou hru jsme se stydět nemuseli.

I když jsme s Nymburkem prohráli, tak za předvedenou hru jsme se stydět nemuseli. Snažili jsme se s favoritem držet, což ocenili i diváci.

Nymburk se rozjížděl poměrně dlouho, Opava díky Gniadkovi vedla. Středočeši si dokázali vytvořit osmibodový náskok – 9:17, ten se nám ale podařilo umazat. V době, kdy se hostům příliš nedařilo, poslal trenér Ronen Ginzburg na palubovku Pavla Pumprlu, který během krátké chvilky nastřádal deset bodů. Opaváci dokázali vždy z náskoku favorita něco ukrojit, nevyšla jim podle představ jen třetí čtvrtina. Nakonec prohráli o osmnáct bodů, ale diváci v hale jim aplaudovali a skandovali: „Hoši, děkujeme!“

„Do Opavy jezdíme rádi, je zde výborná atmosféra, mně osobně se tady moc líbí,“  řekl trenér Nymburka Ronen Ginzburg. „Opava je malým klubem, ale hraje velký basketbal, je dobře koučovatelná,“ chválil reprezentační kouč a dodal: „Sice jsme po celé utkání vedli, ale do velkého náskoku jsme se nedostali, museli jsme naplno hrát až do konce. Dnešní zápas beru jako dobrou přípravu na pohár.“

Trenér Opavy Petr Czudek chválil tým za dobrý výkon. „Nymburk je velkým týmem. Pokud ho chcete porazit, musí se sejít více věcí. Soupeř musí mít za sebou náročné pohárové zápasy, musí polevit v koncentraci. K nám ale přijel svěží, plně koncentrovaný. Byla radost dívat se, v jakém tempu hraje. Nezachytili jsme trochu soupeřovo tempo v úvodu. Nakonec to ale nebylo špatné. Mrzí mě jen jednadvacet bodů, z rychlého protiútoku. Jsem rád, že jsme soupeře přinutili hrát naplno až dokonce,“ řekl k zápasu náš trenér.

BK Opava – ČEZ Basketbal Nymburk 71:89 (13:20, 36:47, 52:69)

Body: Gniadek 19, Jurečka 14, Blažek 9, Dragoun 7, Zbránek, Kvapil, Kouřil po 5, Vlček 4, Šiřina 3 – Meier 18, Allen 17, Sant-Ross 15, Benda 13, Pumprla 11, Hruban 5, Kříž 4, Peterka 3, Lawrence 2, Welsch 1. Rozhodčí: Matějek, Kurz, Kapl. Fauly: 21:20. TH: 14/23:20/23. Dvojky: 15/35:21/42. Trojky: 9/29:9/21. Doskoky: 31:37. Diváků: 1102. Nejlepší hráč: Petr Benda.

Fotografie z utkání

Ohlasy trenérů po utkání

O klubu

Klub se sedmdesátiletou historií, držitel pěti mistrovských titulů a šesti vítězství v Českém poháru.