17. 02. 2016

Proti USK to byla dřina

Trenér Petr Czudek hovořil o tom, že zápas proti USK nebude lehký. Jeho slova se naplnila.

Trenér Petr Czudek hovořil o tom, že zápas proti USK nebude lehký. Jeho slova se naplnila. Pražané byli nepříjemným soupeřem a ještě ve čtvrté čtvrtině vedli.

Vysokoškoláci šli sice v úvodu do vedení, ale Opavě se podařilo výsledek otočit. Ve druhé desetiminutovce šla dokonce do desetibodového trháku a začal se rýsovat poklidný vývoj zápasu. Opak byl ale pravdou. „Dobře jsme věděli, že soupeř se nevzdává ani za nepříznivého stavu, trenér nás na to i v poločasové přestávce upozorňoval,“ řekl pivot Jakub Blažek.

Sovy se zvedly. Pomohly jim dvě rychle trojky a najednou se výsledek v Opavě otáčel. V jednu chvíli šli Pražané do šestibodového vedení. Opava ale opět prokázala svou sílu. Ve čtvrtém hracím období to, byla ona, kdo znovu vedl. Důležitou trojku dal Kuba Šiřina a Opaváci vedli o čtyři. V závěru se sice z perimetru prosadil Feštr, ovšem to bylo vše. Šiřina si zkušeně naběhnul pod koš  a zakončil, tím naděje na zvrat soupeři definitivně vyhasly.

Očekávali jsme těžké utkání. USK vychází z výborné obrany, hraje disciplinovaně. Na jeho hře jde vidět rukopis trenéra Aliloviće,“ řekl Petr Czudek a pokračoval: „Vyšly nám sudé čtvrtky, poté druhé jsme bohužel nechali soupeře nadechnout.  Soupeř prokázal, že se nevzdává za žádného stavu. Utkání bylo vyrovnané. Pomohl nám těžkou trojkou Kuba Šiřina, tím nás zvedl.  Za vítězství jsem rád, kluci se vyždímali do poslední kapky.“

Měli jsme velkou šanci v Opavě uspět, bohužel nám chyběla hlavně ve čtvrté čtvrtině koncentrace. Nechali jsme domácím možnost dát lehké koše. Nešla nám hra jeden na jednoho. Domácí gratuluji k výhře,“  řekl k zápasu Mirsad Alilević.

BK Opava – USK Praha 66:60 (15:16, 35:28, 45:49)

Body: Šiřina 20, Blažek 17, Kramný 10, Klečka 9, Cvek 4, Lyčka 3, Zbránek 2, Vlček 1  - Josipović 19, Michal Mareš 10, Feštr, Šafarčík po 8, Křivánek 6, Štěrba 5, Slavík 4. Rozhodčí: Kučera, Kurz, Večeřa. Fauly: 18:21. TH: 13/15:4/7. Dvojky: 19/33:22/38. Trojky: 5/20:4/21. Doskoky: 29:26. Diváků: 613. Nejlepší hráč: Jakub Blažek.