19. 09. 2017

První liga mužů má před startem

Druhá nejvyšší basketbalová soutěž mužů zahájí boje již tento pátek.

Druhá nejvyšší basketbalová soutěž mužů zahájí boje již tento pátek. Stejně jako v ročníku loňském se bude i v sezóně 2017/18 základní část hrát ve dvou skupinách po 10 týmech. Opavská rezerva bude pochopitelně ve skupině "Východ" a jejími soupeři budou Sokol Šlapanice, BCM Orli Prostějov, BC Nový Jičín, Basketbal Olomouc, SK UP Olomouc, SKB Zlín, Královští Sokoli Hradec Králové, BK Synthesia Pardubice a Snakes Ostrava.

Po odehrání základní části systémem doma - venku (18 zápasů pro každé mužstvo) postoupí nejlepší 3 celky z každé skupiny do nadstavbové skupiny C, týmy na 4.-6. místě do skupiny D, zbylé celky pak do skupiny play-out. Ve skupinách C a D sehrají týmy zápasy s celky z druhé skupiny opět systémem doma - venku, tedy celkem 6 zápasů. Výsledky ze základní části se započítávají.

Nejlepších 8 týmů sehraje čtvrtfinále play-off na tři vítězné zápasy systémem 1-1-1-1-1, vítězové postoupí do semifinále, které se bude hrát na dva vítězné zápasy (1-1-1). Začíná se vždy na hřišti lépe postaveného celku. Finále se bude hrát na dva zápasy, přičemž první zápas bude na palubovce hůře postaveného týmu. Stejným systémem (1-1) budou hrát poražení semifinalisté o konečné 3. místo. Oba finalisté budou mít právo sehrát baráž s posledním týmem Kooperativa NBL. Oproti ročníku 2016/17 tedy odpadá závěrečný turnaj čtyř nejlepších družstev na jednom místě.

Týmy ve skupině play-out odehrají zápasy s celky z druhé skupiny (celkem 8 zápasů), poslední tým sestoupí přímo do 2. ligy mužů, tým na devatenáctém místě bude hrát baráž s vítězi skupin 2. ligy o dvě místa v příštím ročníku 1. ligy mužů. 

Opavská rezerva zahájí 1. ligu na palubovkách soupeřů. V úvodním kole pojede v pátek 22.9.2017 do Prostějova vlastně k zápasu 10. kola, neboť si prohodila s mladými Orly pořadatelství. 1.10.2017 pak zajíždí na horkou půdu Zlína. Doma ji tak opavští diváci budou moci vidět až v neděli 8.10., kdy bude od 17:00 hod. hostit celek Basketbal Olomouc. Hracím dnem opavské rezervy pro domácí zápasy bude totiž v tomto ročníku neděle.

O klubu

Klub se sedmdesátiletou historií, držitel pěti mistrovských titulů a šesti vítězství v Českém poháru.