10. 05. 2016

První ligu vyhrála skvělá parta

Přinášíme další ohlasy triumfu naší rezervy v 1. basketbalové lize mužů.

Pro někoho nečekaný triumf, pro jiné zase to, že naše rezerva ovládla 1. ligu, až tak velké překvapení nebylo. K té druhé skupině patřil třeba trenér opavského áčka Petr Czudek. Ten mimo jiné řekl: "Kluci, kteří hrají za rezervu, se dostali do výborné formy, vyřešila se různá zranění a absence, takže mají na konci sezóny opravdu silný kádr. Dokonce si myslím, že mají na to závěrečný turnaj v Hradci Králové vyhrát." Je vidět, že není nadarmo nejlepším trenérem KNBL. Jeho předpoklad se beze zbytku naplnil.

S vírou v úspěch ale jel na turnaj Final 4 v Hradci Králové celý tým. Paradoxně bylo těžším krokem semifinále, které naši basketbalisté urvali až v koncovce. Ve finále s domácími Hradeckými Sokoly jim nevyšel úvod zápasu, ale pak už začali ovládat dění na palubovce a ve druhém poločase už nedali svému soupeři šanci.

Na výhře se podíleli všichni, bylo to v pravém slova smyslu kolektivní dílo. "Kluci hrají dlouho spolu, tým si sedl po lidské stránce, vytvořil skvělou partu. A hlavně hráči z áčka chtěli hrát, ani jeden z nich nebral zápasy za rezervu za trest. Třeba ve finále bylo vidět, jak různě obě lavičky žijí. Ta naše se hecovala, kluci si navzájem fandili, což se o hradecké říci nedalo. Náš úspěch je týmový, hráči do puntíku plnili, co jsem od nich vyžadoval, co se řeklo, to sedělo. Před finále jsme si řekli, že Hradec utaháme a to se nám podařilo, od třetí čtvrtiny jsme kralovali," řekl pro Deník trenér Petr Valeček.

Ten také naznačil, že v případné konfrontaci s BK Lions Jindřichův Hradec by opavské béčko nebylo bez šance. To je ovšem jen úvaha v oblasti teorie, baráž o účast v příštím ročníku Kooperativa NBL bude s tímto celkem hrát poražený finalista z Hradce Králové. To ale na skvělém úspěchu opavského basketbalu nic nemění.

Pochvalu zaslouží ale nejen hráči a trenéři, ale také fanoušci, kteří za rezervou dorazili do Hradce Králové a vytvořili jim domácí prostředí!
 

O klubu

Klub se sedmdesátiletou historií, držitel pěti mistrovských titulů a šesti vítězství v Českém poháru.