08. 05. 2016

První ohlasy titulu vítěze 1. ligy

Úspěch, který bude možná doceněn až s odstupem. To je výhra naší rezervy v tomto ročníku 1. ligy.

Úspěch, který bude možná doceněn až s odstupem. To je výhra naší rezervy v tomto ročníku 1. ligy. Prvním, kdo okomentoval průběh Final 4 v Hradci Králové, byl jeden ze strůjců tohoto úspěchu, asistent trenéra našeho béčka Kamil Ihring.

Kamile, jak probíhalo semifinále?
Do Hradce Králové na Final Four jsme odjeli v plné síle a s odhodláním porazit Olomouc a postoupit do finále. Začátek utkání nám vyšel, rychle jsme šli do vedení a před koncem čtvrtky vedli o 14 bodů. Zdálo se, že to bude jednoduchý a pohodový zápas. Bohužel opak byl pravdou, trenér Olomouce změnil obranu z osobní na zónovou a my se začali trápit. Pět minut před půlkou se Olomouci podařilo srovnat a v poločase jsme již prohrávali. Vytvářeli jsme hloupé ztráty a trápili jsme se z trojkové hranice. 

V šatně jsme si znovu řekli, pro co jsme do Hradce Králové přijeli a hráči šli na plac s novým elánem. Ve druhé půlce jsme se snažili nepustit Olomouc do trháku a začal boj o každý míč. Pět minut před koncem utkání jsme šli opět do vedení a začala se projevovat vnitřní síla mužstva, které spolu hraje již několik roků bez větších změn v sestavě. Olomouc táhli zkušení hráči Sedlák, Jurka, Andrés, Sehnal a Scripcaru. Nakonec se miska vah převážila na naši stranu a my zápas dotáhli do úspěšného konce. Jako rozhodující se ukázalo ubránění pivota Jakuba Sedláka na desítce bodů, když jeho celosoutěžní průměr je blízko hranice 20 bodů. O to se staral hlavně Mirek Kvapil.

Jak jste trávili čas mezi semifinále a finále?
V sobotu dopoledne jsme se prošli centrem Hradce Králové. Snažili jsme se dostat z hráčů únavu, i když ta po takovém vyhraném zápase vyprchává skoro sama. Neopomněli jsme dát si týmové kafe a po obědě jsme se ve čtyři hodiny se přesunuli zpět do centra dění. 

A jak to bylo ve finále?
Hradec na nás vlétl a my brali po několika minutách oddechový čas. Mužstvo se zklidnilo a začalo stahovat náskok soupeře. Největší problém nám dělal Majerík, naopak výborně se nám podařilo ubránit Kiršbauma a to byl základ toho, že jsme otočili zápas. Na našich hráčích bylo od rozcvičení znát, jak se soustředí na utkání a uvědomují si, že se hraje možná o největší úspěch jejich kariéry. V půli druhé čtvrtky se nám podařilo od soupeře odskočit a v poločase držet nepatrný náskok.

Do druhé půle jsme nastoupili se zónovou obranou a začali navyšovat rozdíl ve skóre. Navíc domácí pivoti se dostali do problémů s fauly a my získávali stále větší jistotu. V některých chvílích sice Hradečtí zkoušeli stáhnout náš dvouciferný náskok, naštěstí jsme vždy našli ráznou odpověď v podobě tříbodových úspěšných střel Víti Brandy nebo Michala Ihringa. V poslední čtvrtce jsme již dvouciferný náskok udržovali a nedali soupeři čichnout k možnosti otočit zápas. A tak v posledních minutách jsme si mohli vychutnávat od našich fanoušků, kteří dorazili na oba naše zápasy nás podpořit, pokřik "Mistři".

Tolik tedy první popis vítězného tažení našich kluků od přímého aktéra závěrečných bojů. Kromě trenérů Petra Valečka a Kamila Ihringa se o úspěch v Hradci Králové zasloužili Jirka Dihel, Roman Vícha, Rosťa Dragoun, Kryštof Vlček, Robin Matějka, Mirek Kvapil, Víťa Branda, Robert Dihel, Ondra Kukla, Michal a Dominik Ihringové a Tomáš Mičunek. Během sezóny pak ještě do hry zasáhli Kamil Černý, Tomáš Dihel, Daniel Kopf, Šimon Kurečka, Petr Martikán, Matěj Mik a Michal Moninec.

O klubu

Klub se sedmdesátiletou historií, držitel pěti mistrovských titulů a šesti vítězství v Českém poháru.