• Novinky
  • První poločas byl v podání Opavy dobrý, ve druhém kraloval Rytas

14. 11. 2023

První poločas byl v podání Opavy dobrý, ve druhém kraloval Rytas

Třetí zápas v letošním ročníku Ligu mistrů mají opavští basketbalisté za sebou. Na palubovce litevského Vilniusu prohráli 63:99. Výběr trenéra Petra Czudka odehrál proti Rytasu dobrý první poločas, ve druhém už kralovali domácí.

Bylo vidět, že v Litvě je basketbal sportem číslo jedna. K vidění bylo slavnostní zahájení. Tři tisícovky fanoušků vytvořili výbornou atmosféru. Skvělý byl i hlouček opavských fanoušků. „Pro mě je to splněný sen. Opava hraje Ligu mistrů, řekli jsme si, že na jedno utkání vyrazíme. Vybrali jsme si Litvu,“ řek dlouholetý opavský fanoušek Ivo Harasim.

Opavští dokonce v první čtvrtině vedli. „Plnili jsme věci, které jsme si řekli,“ poznamenal Kryštof Vlček. „Na rozdíl od předešlých dvou utkání jsme se trefovali z dálky. Škoda jen hloupých ztrát,“ dodal asistent Petra Czudka. Vstup do druhého poločasu Opavským nevyšel. „Hlavně na útočné polovině to nebylo dobré,“ přiznal Kryštof Vlček. Hostům navíc vypadl pro zranění ze hry kapitán Jakub Šiřina. „Rytas prokázal velkou kvalitu a zaslouženě vyhrál,“ uznal Kryštof Vlček.

Opavu po celé utkání povzbuzovala skupinka vlastních fanoušků. „Moc děkujeme za podporu. Bylo to hodně příjemné,“ zakončil.

Názory trenérů a hráčů po zápase

Rytas Vilnius - BK Opava 99:63 (26:17, 48:40, 78:52)

Body: Uleckas 15, Echodas 15, DeLaurier 14, Masiulis 14, Velicka 12, Radzevicius 10, Normantas 8, Hornsby 5, Cole 4, Babraitis 2 - Šiřina 14, Jurečka 13, Puršl 12, Mokráň 6, Kouřil 4, Farský 4, Pecháček 3, Slavík 3, Švandrlík 2, Gniadek 2.

Rozhodčí: Aunkrogers, Kounelles, Cagri Hekimoglu. TH: 13/24:6/9. Trojky: 8/30:11/34. Doskoky: 47:34. Fauly: 16:24. Diváci: 2964.