• Novinky
  • První poločas vypadal nadějně, nakonec ale bral výhru Nymburk

09. 03. 2024

První poločas vypadal nadějně, nakonec ale bral výhru Nymburk

Začátek byl sympatický, konec už ale ne. Opavští basketbalisté nakonec na palubovce Nymburku prohráli 79:92. Pozitivem byl ale návrat Filip Zbránka do sestavy. Ten se blýskl deseti body, třemi doskoky a dvěma asistencemi.

Opava nevstoupila do zápasu špatně. V prvním poločase dokonce i chvíli vedla. Celkově se nehrál vůbec špatný basketbal. „První poločas nebyl z naší strany špatný. Tedy, pokud jsme se drželi našeho plánu. Jeho součástí bylo minimalizovat ztráty a zastavit rychlý protiútok soupeře,“ řekl opavský trenér Petr Czudek. Na palubovce byl opět hodně vidět Radek Farský. Za celý zápas si zapsal sedmnáct bodů a proměnil tři trojkové pokusy.

Po přestávce ale začal úřadovat Nymburk a po třech hracích obdobích bylo vymalováno. „Trápily nás ztráty. Celkově jsme jich měli šestadvacet, a to je hrozné číslo,“ povzdechl si trenér BK Opava. Po dlouhé době se na palubovce objevil Filip Zbránek, který laboroval s vážným zraněním v obličenji. „Na Filipovi Zbránkovi i Kubovi Šiřinovi je vidět, že měli dlouhou pauzu. V jejich případě musíme být trpěliví. Je jasné, že do staré formy se nedostanou hned,“ uzavřel Petr Czudek, trenér BK Opava.

ERA Basketball Nymburk - BK Opava 92:79 (23:22, 46:41, 71:59)

Body: Gordon 16, Mathon 16, Stephens 14, Bohačík 12, Bell III 11, Sehnal 10, Rylich 8, Kovář 3, Tůma 2 - Farský 17, Mokráň 14, Pecháček 11, Puršl 11, Zbránek 10, Šiřina 6, Gniadek 5, Jurečka 3, Slavík 2.

Rozhodčí: Baloun, Pokorný, Linhart. TH: 36/25:28/24. Trojky: 11:11. Doskoky: 26:37. Fauly: 24:32. Diváci: 444.