28. 08. 2018

První příprava vítězná

Opavští basketbalisté uspěli v prvním přípravném zápase, ale slovenská Žilina jim kladla větší odpor, než se asi čekalo.

Opavě chyběli Kuba Šiřina  i trenér Petr Czudek, kteří si plnili reprezentační povinnosti, jen v civilu sledoval zápas Vašek Bujnoch. Do sestavy se tak dostal i Matouš Kurečka, poprvé se asi dvěma stovkám diváků představila nová posila Jan Švandrlík, tým vedl Kryštof Vlček.

K vidění byl typický přípravný zápas, který začala lépe Žilina, která si udržovala větší či menší náskok. Opava srovnala skóre až minutu před koncem poločasu a vyrovnané to bylo i ve třetí čvrtině. V posledním dějství ale domácí nedali pět minut ani bod a vedení hostů se vyšplhalo až na 10 bodů.

Náporem v posledních 4 minutách se ale dostali opavští basketbalisté 140 vteřin před koncem na stav 76:76 a v závěru rozhodli o své výhře, když zvýšená agresivita v obraně a pevné nervy Luďka Jurečky při střelbě trestných hodů znamenaly konečné skóre 84:80.

BK Opava - BC Žilina 84:80 (18:25 44:44 62:61)
Body Opavy: Gniadek (7 doskoků) a Klečka 16, Zbránek 14, Kvapil a Jurečka 13, Dragoun 8, Švandrlík a Kouřil (9 asistencí) 2; nejvíce bodů Žiliny: Blagojević 22, Dickson 17, Merreš 14; trojky: 26/5 - 21/11; TH: 19/15 - 29/15; chyby: 26 - 21; doskoky: 35 - 35; rozhodčí: Hruša, Kapaňa, Scholze