02. 05. 2017

První semifinále nám nevyšlo

Úvodní semifinále zvládl s přehledem nymburský favorit. O svém vítězství rozhodl v první desetiminutovce.

Úvodní semifinále zvládl s přehledem nymburský favorit. O svém vítězství rozhodl v první desetiminutovce.

Slezané nastoupili v oslabené sestavě. „Bylo znát, že hrát v devíti lidech, obzvlášť po těžké sérii s USK není jednoduché,“ řekl Martin Gniadek, který do úterního duelu nezasáhl kvůli poraněnému stehennímu svalu.

Nezačali jsme až tak špatně. V prvních pěti minutách jsme podali odvážný výkon, dokonce jsme i vedli,“ hodnotil utkání Petr Czudek. „V dalším průběhu čtvrtiny  jsme ale dělali ztráty, které byly doslova stupidní. Nymburk to trestal. Vytvořil si náskok a v prvním poločase rozhodl,“ podotkl náš trenér.

„Ve druhém poločase se naše hra zlepšila, ale s výsledkem jsme už nic neudělali. Musíme zlepšit naši hru a přivést si do Opavy sebevědomí,“ zakončil Petr  Czudek. Druhé utkání se hraje v Nymburku zítra se začátkem v 18.30.

ČEZ Basketball Nymburk - BK Opava 100:64 (34:19, 62:31, 81:45)

Body: Hall 18, Kříž 14, Benda 13, Allen a Lawrence 10, Hruban 9, Sant-Roos 8, Peterka a Holt 7, Welsch a Meier 2 - Cvek 15, Kouřil 12, Klečka 11, Bujnoch 9, Blažek 8, Šiřina 5, Zbránek 3, Dragoun 1. Rozhodčí: Vyklický, Kučera, Hošek. Chyby: 9:18. TH: 13/20:5/8. Dvojky: 33/52:10/32. Trojky: 7/17:13/40. Doskoky: 43:38. Diváci: 855.