15. 09. 2021

První soupeř v kvalifikaci BCL - BC Prometey

V semifinále kvalifikační skupiny D se naši basketbalisté střetnou ve čtvrtek v Sofii s ukrajinským BC Prometey

Opava bylo do semifinále nasazena, ukrajinský celek ve čtvrtfinále suverénně vyřadil domácí tým Levski Lukoil 96:56.
Nejlepším hráčem Prometey v tomto zápase byl americký pivot Sean Evans, který zaznamenal 18 bodů, 14 doskoků a 3
asistence (val. 30).

BC Prometey, známý také jako Prometey Kamianske, je velmi mladým klubem. Zakožen byl v roce 2018, hned vyhrál druhou
nejvyšší ukrajinskou ligu a v následujících dvou sezónách v ukrajinské Superlize obsadil vždy 3. místo. Klubové barvy
jsou červená a bílá.

BC Prometey je velmi ambiciózní klub, o čemž svědčí i skutečnost, že před touto sezónou angažoval izraelského trenéra
Ronena Ginzburga, kouče české mužské reprezentace. Ve čtvrtek 16.9. tedy budou stát proti sobě na lavičkách asistent české
reprezentace Petr Czudek a její hlavní kouč Ronen Ginzburg.

Vítěz tohoto zápasu si zahraje o postup do hlavní fáze Ligy mistrů s vítězem druhého semifinále, v němž se střetnou
LeMans a Parma-Parimatch. Finále je na programu v sobotu 18.9.2021.