04. 10. 2017

První zápas nám vyšel skvěle

Parádně jsme vstoupili do nového ročníku basketbalové Kooperativa NBL. Na domácí palubovce jsme sejmuli Jindřichův Hradec.

V sestavě se objevila i dvojic e nových hráčů Lukáš Bukovjan a Jakub Slavík, naopak Jiří Štěpánek kvůli zdravotním problémům sledoval utkání pouze z lavičky. Slezané od prvních minut měli navrch, v závěru úvodní desetiminutovky přišly chvíle Luďka Jurečky, který se prezentoval dvěma trojkami v řadě. „Jindřichův Hradec měl dobrou přípravu, dokázal otáčet výsledky. Věděli jsme, že cesta k úspěchu povede přes maximální koncentrovanost,“ řekl Martin Gniadek.

I ve druhé čtvrtině byli domácí lepším týmem. Jihočechy trápily ztráty. „V útoku jsme prokázali kvalitu. Na druhou stranu s našimi nováčky v sestavě nám ještě trošku vázne souhra, ale to se všechno vypiluje,“ usmál se opavský pivot.

Nakonec Opava pokořila stobodovou hranici, zasloužil se o to Rosťa Dragoun. „Zápas nám vyšel, což je dobře. Teď už musíme myslet na Ostravu. Loni jsme také porazili doma Ústí o třicet a pak padli na Tatranu. To se nesmí opakovat,“ uzavřel Martin Gniadek.

BK Opava – Jindřichův Hradec 107:73 (31:23, 60:43, 82:60)

Body: Šiřina 20, Jurečka 12, Klečka, Gniadek, Bujnoch po 11, Zbránek, Kvapil po 10, Bukovjan, Kouřil po 9, Slavík, Dragoun po 2 – Jones, Štegbauer po 16, Tawiah 12, Lawhorn 10, Bašta 6, Fait 5, Šoula, Zuzák po 4. Rozhodčí: Vondráček, Kapaňa, Znamínko. Fauly: 20:18. TH: 14/22:7/11. Dvojky: 41/68:29/64. Trojky: 11/28:8/19. Doskoky: 29:39. 5 chyb: 38. Gniadek. Nejlepší hráč: Jakub Šiřina.