20. 04. 2019

První zápas Opavě nevyšel

Rvali se do posledních vteřin, nakonec to ale nevyšlo.

Rvali se do posledních vteřin, nakonec to ale nevyšlo. Opavští basketbalisté úvodní čtvrtfinálový duel v Děčíně prohráli 84:79.

Zápas na severu Čech byl od prvních minut vyrovnaný. Ani jednomu z týmů nešla podle předpokladů střelba z dálky. „Nevyšla nám vůbec druhá čtvrtina. Domácí nás předčili v bojovnosti,“ řekl trenér BK Opava Petr Czudek. Jeho tým v jednu chvíli nabral až čtrnáctibodové manko.

„Ve třetí čtvrtině jsme se do zápasu dokázali vrátit. V útoku nás držel Radovan Kouřil,“ komentoval dále utkání kouč Opavy. V době, kdy se zápas lámal, vyfaulovali se Zbránek s Gniadkem a Kouřil selhal při trestných hodech. Děčín si nakonec zápas pohlídal a vyhrál. „Prohráli jsme zaslouženě, nevyrovnali jsme se soupeři v bojovnosti. Musíme se zvednout. Nechceme se vracet domů s prázdnou,“ zakončil Petr Czudek.

BK ARMEX Děčín – BK Opava 84:79 (21:20, 48:38, 61:59)

Body: Šiška 17, Autrey, Pomikálek oba 16, Ježek, Landa po 9, Feštr 8, Krakovič, Kroutil po 3, Grunt 2, Carlson 1 - Kouřil 22, Bujnoch, Klečka po12, Šiřina 9, Zbránek 7, Gniadek 6, Jurečka 5, Švandrlík 3, Dragoun 2, Kvapil 1. Rozhodčí: Vyklický, Salvetr, Kučírek. TH: 32/21:27/17. Trojky: 7:8. Doskoky: 42:35. Fauly: 24:30. Diváci: 850. Stav série: 1:0.