01. 02. 2016

Prvoligová nadstavba rozlosována

Po bojích ve dvou základních skupinách 1. ligy mužů byly rozlosovány i skupiny nadstavbové.

Po bojích ve dvou základních skupinách 1. ligy mužů byly rozlosovány i skupiny nadstavbové.

Naše rezerva se probojovala do elitní skupiny nejlepších tří týmů z každé základní skupiny. Má název "Skupina C" a jejími účastníky jsou Královští Sokoli (Hradec Králové), Sokol pražský, Basketball Nymburk B, USK Praha B, Basketbal Olomouc a BK Opava B. V minulé sezóně se započítávaly všechny dosud odehrané zápasy, v té letošní jen vzájemné zápasy týmů v základních skupinách. Naše béčko tedy vstupuje do nadstavby s počáteční bilancí 1 - 3, neboť dvakrát podlehlo Královským Sokolům a s celkem Basketbal Olomouc se rozešlo 1 - 1 na vzájemné zápasy.

Nyní čeká opavskou rezervu 6 zápasů s trojicí týmů ze "západní" skupiny. V prvním kole zajíždí 12.2.2016 do Prahy k zápasu s béčkem USK, v dalším kole se představí doma v souboji s béčkem Nymburku. Tento zápas bude na pořadu v pátek 19.2. tradičně od 19:00 hod. První polovinu nadstavby pak zakončí opět v Praze 26.2. utkáním se Sokolem pražským. Další domácí zápasy odehraje 4.3.2016 s USK Praha B a 18.3. se Sokolem pražským, mezi tím se 11.3. představí na palubovce nymburské rezervy.

První čtyři týmy si zajistí přímý postup do čtvrtfinále play-off, další dva se pak o účast ve čtvrtfinále utkají s posledními dvěma týmy skupiny D v předkole play-off. Do skupiny D postoupily týmy na 4. - 6. místech ze základních skupin a i jim se započítávají pouze vzájemné výsledky. Aby to ale nebylo tak jednoduché, tak v poslední skupině play-out, kde se bude bojovat o udržení v 1. lize, se týmům započítávají všechny dosažené výsledky v dosavadním průběhu prvoligových bojů.

V minulé sezóně se naše rezerva probojovala do Final 4 a skončila nakonec na 4. místě. Letos se naši borci určitě o účast v závěrečné čtyřce poperou opět.

O klubu

Klub se sedmdesátiletou historií, držitel pěti mistrovských titulů a šesti vítězství v Českém poháru.