19. 09. 2018

"Polská" odveta vyšla

V předposledním přípravném zápase oplatili naši kluci Gliwicím prohru na jejich palubovce.

Opava poprvé v přípravě nastoupila kompletní, tedy i s kapitánem Kubou Šiřinou na rozehrávce a Petrem Czudkem v roli hlavního trenéra. Oběma patří dík za podíl na postupu naší reprezentace na MS. Začátek vyšel lépe hostům. ale patnáctibodová šňůra Opavy znamenala vedení 17:6.

Po krátké pauze se Gliwice dostávaly na dostřel, několikrát srovnaly skóre, ale závěr vyšel domácím, kteří po trojce Martina Gniadka šli do šaten s náskokem 4 bodů - 36:32. Třetí dějství vyznělo pro Opavu, začaly nám padat trojky a 4 minuty před koncem čtvrtiny vedla domácí družina 55:38.

Závěrečné dějství bylo nejprve ve znamení stahování opavského náskoku a 4 minuty před koncem byl stav 71:66. Pak se probudili domácí diváci, inspirovaní hlučnou polskou skupinou, rozstřílel se Filip Zbránek a i když Opava dohrávala bez vyfaulovaných Mirka Kvapila a Martina Gniadka, závěr zvládla excelentně.

BK Opava - GTK Gliwice 91:72 (19:10 36:32 60:47)

Body Opavy: Klečka 17, Gniadek (8 doskoků) 14, Zbránek 13, Bujnoch (8 doskoků) 12, Šiřina (8 asistencí) 10, Kvapil 8, Jurečka 6, Kouřil 5, Švandrlík 3, Dragoun 2, Bukovjan 1; nejvíce bodů Gliwic: Kiwilsza 17, Mack 12, Dodd a Robak 8; trojky: 26/9 - 21/4; TH: 19/16 - 33/26; chyby: 26 - 19; doskoky: 38 - 29; rozhodčí: Matějek, Kurz, Karafiát; diváků: 250.

Poslední přípravný zápas sehrají naši basketbalisté doma ve čtvrtek s Handlovou, začátek je prozatím stanoven na 17:30 hod.