01. 02. 2023

Radek Farský: Je to obrovské zklamání

Moc radosti po zápase s Ústím nebylo, ale Radek Farský se rozhovoru nevyhýbal

V zápase zaznamenal 27 bodů, 2 doskoky, 2 asistence a 3 zisky (val. 25) a kdyby se v koncovce nevyfauloval, mohl být jeho přínos ještě vyšší. I tak byl nejlepším střelcem a nejužitečnějším hráčem Opavy.

Radku, dnešní zápas se asi dobře hodnotit nebude, přesto se o to pokus.
Hodnotí se to opravdu těžce. Je to další prohra s Ústím. Prohráli jsme před třemi dny, dneska jsme to chtěli odčinit a pořádat Final 4 doma. Ale nepovedlo se. Je to obrovské zklamání pro nás i pro fanoušky, kteří i dnes přišli v hojném počtu a my jim za tu podporu musíme poděkovat. 

A co říci k zápasu? Začali jsme celkem slušně, ale měli jsme strašné díry v obraně. Za první čtvrtku jsme dostali 34 bodů, s tím se moc vyhrát nedá. Táhlo se nám to celý zápas, neproměňovali jsme otevřené trojky, naopak soupeř dnes dával více méně všechno. Dostali jsme nakonec 102 bodů, to na naší palubovce nemůžeme připouštět. My se teď musíme oklepat, život jde dál a v sobotu nás čeká Děčín. Do tohoto zápasu musíme jít hlavně s daleko větším nasazením v obraně než dneska.

Už jsi to zmínil. Padalo jim prakticky všechno a porazili nás naší zbraní, což je střelba z perimetru.
Je to tak. Snažili jsme se bránit, myslím si, že mnoho otevřených střel zase neměli. Ale mají kvalitní hráče, kteří nás trestali za jakoukoli chybu, bylo to i o štěstí. Já říkám, že to je, jako když si hodíte mincí. A jim ta mince dneska padala na tu správnou stranu.

Trochu mi to připomínalo nedělní zápas v Ústí. Oni si vytvořili náskok, vy jste ho stahovali. Všichni ocenili, že jste to nezabalili, v koncovce jste finišovali, ale nestačilo to.
Tak náskok 18 bodů se v poslední čtvrtině stahuje dost těžko. Chvilkami to vypadalo nadějně, ale oni mají velkou kvalitu, takže si to pohlídali. Takže, když to řeknu trochu blbě, jsme se jen snažili dát tomu výsledku přijatelnější podobu.

Jak už jsi řekl, musíte to hodit za hlavu a soustředit se na sobotní zápas, i když dnes nedohráli Zelo a Kuřka.
Já doufám, že ta zranění nejsou zase tak vážná. Zelo má naraženou holeň, Kuřka si lehce podvrtl kotník. Doufám, že se oba dají dohromady a budou na Děčín ready. Body ze základní části se počítají i v A1, takže musíme to toho jít naplno. Myslím, že bude dost rozhodovat doskok, Děčín hraje tvrdý basketbal a my se nesmíme nechat zmlátit.

Vzal jsi mi to z úst. Tabulka ligy je tak vyrovnaná, že každá výhra znamená strašně moc.
Já vždycky, když se na tu tabulku dívám, tak nevěřím vlastním očím, protože tak vyrovnanou ligu jsem ještě nezažil. Je to vůbec zvláštní sezóna. Nedá se to asi moc srovnávat, ale když se podíváte na NBA nebo Euroligu, tak i tam je to nesmírně vyrovnané. Prostě může každý porazit každého, třeba my jsme porazili dvakrát Brno, které vede. Takže KNBL je tak vyrovnaná, že se vlastně o všem rozhodne až play-off.

Díky moc za rozhovor a hodně štěstí týmu i tobě nejen v sobotu!

O klubu

Klub se sedmdesátiletou historií, držitel pěti mistrovských titulů a šesti vítězství v Českém poháru.