20. 05. 2023

Radek Farský: V pondělí pojedeme vyhrát!

Po semifinále č. 6 sice nebylo nikomu moc do řeči, přesto Radek Farský mou žádost o rozhovor neodmítl

Radek zaznamenal v utkání 8 bodů (dvojky 1/1, trojky 1/1, TH 4/3) a přidal i 2 doskoky, ale po zápase pochopitelně spokojen být nemohl.

Radku, poprosil bych tě o stručný pohled na dnešní zápas.
Bojovali jsme, ale bohužel to dneska nestačilo. Nedali jsme spoustu otevřených trojek, což myslím rozhodlo. Nymburk se trefoval, my měli v první půli trojky 15/2 a Nymburk snad 15/12 nebo něco takového. To se pak těžko otáčí. Podle mě jsme dominovali ve všech ostatních aspektech, předvedli jsme slušnou práci na doskoku, ale bohužel když se k tomu nepřidá střelba, tak to v play-off nestačí.

Přesto jste Nymburk stáhli dokonce i na jeden bod, ale oni jsou zkušený tým, co říkáš?
Je to přesně tak. Nymburk je zkušený tým, hraje Ligu mistrů, mají za sebou spoustu těžkých zápasů, takže v tom umí chodit. My ale určitě neskládáme zbraně. Dostali jsme se do stavu 3 - 3, ale zabojujeme. Bude sedmý zápas a co víc by si divák a i hráč mohl přát.

Tak šance dostat se do finále tady stále je, i když menší, než byla před dnešním zápasem.
Podle mě je ta šance pořád stejná. Já říkám, že je to stále padesát na padesát. Vždycky záleží i na tom, jak vyjde střelba. Je to jako když si hodíte mincí. Jednou to padne, jindy to nepadne. Nám to bohužel dneska nepadalo, v jiných zápasech naopak padalo. Takže myslím, že když se odpíchneme od našeho výkonu v obraně, který jsme předváděli od druhé čtvrtiny, tak když se k tomu přidá i střelba, tak máme v Nymburce šanci.

Takže věříš, že v Nymburku to zase padat bude?
Určitě, vyhráli jsme tam už jeden zápas a pojedeme tam znovu vyhrát!