• BK Opava
  • Novinky
  • Radek Kouřil: "Pískání v Evropě a v lize je rozdíl"

  26. 10. 2022

Radek Kouřil: "Pískání v Evropě a v lize je rozdíl"

K první letošní "evropské" pohárové výhře přispěl nemalým dílem i Radovan Kouřil

"Kuřka" k 10 bodům přidal i 5 asistencí a po utkání se se mnou podělil o své dojmy

Radku, gratuluji k pohárové výhře. Jak bys ten zápas zhodnotil?
Do zápasu jsme vstoupili výborně, vedli jsme 11:0, ale potom jsme špatně komunikovali v obraně, vytvořili jsme pár chyb a pustili jsme Levice zpátky do hry. Pak se to nějak drželo, ale vstup do třetí čtvrtiny opět patřil nám a získali jsme náskok přes 20 bodů. Pak jsme zase polevili, asi jsme si mysleli, že to půjde samo. Pustili jsme je zase na nějakých 10 bodů, ale vítězství jsme udrželi, což bylo nejdůležitější.

Chtěl bych se zeptat, jak se vyrovnáváte s rozdílným metrem rozhodčích v naší lize a v Evropě?
To je docela těžké. V Evropě se pouští mohem víc kontaktů, je to hodně fyzické. I když jsme na to už připraveni, občas se divíme, co všechno pustí a co najednou naopak odpískají. My se tomu přizpůsobíme, ale pak přijdeme do naší ligy a tam se toho píská mnohem víc. Takže je to docela těžké, ale nic jiného, než se na to musíme mentálně připravit, nám nezbývá.

Takže přepínat mezi mody Evropa - liga je obtížné.
Je to tak, ale my chceme hrát i v lize agresivně a když nám budou pískat fauly, tak bohužel. Chceme prostě hrát stejně v lize i v Evropě.

Ty jsi dneska odehrál výborný zápas, 10 bodů, 5 asistencí, přičemž některé tvé přihrávky "měly oči".
Tak poslední dobou jsem si opět našel ty momenty, kdy jsem nacházel hráče v pozicích. Už to začínám cítit i s novými hráči, oni už ví, kde se mají postavit, šikovně se ukazují, takže se mi ty asistence dělají dobře.

Takže teď přepnout hlavy, v lize vás čeká Brno, které má letos za cíl být lepší než Opava.
Bude to hodně těžký zápas. Brno hraje dobře, má výborný tým a dobré vedení. To jsme pocítili už minulou sezónu, letos budou asi ještě o stupínek lepší, takže to bude velký boj. My ale doma doma prohrávat nechceme.

A televizní kamery vadit nebudou?
Doufám, že ne. Budeme před domácím publikem, které nás určitě zase požene dopředu jako v každém zápase, takže věřím, že to zvládneme.

Díky moc za rozhovor a hodně štěstí nejen tuto sobotu!

O klubu

Klub se sedmdesátiletou historií, držitel pěti mistrovských titulů a šesti vítězství v Českém poháru.