07. 05. 2017

Radek Kouřil: "Můžeme odejít s hlavou nahoře!"

V semifinále č.4 sice zvítězil favorit, ale nadřel se na to víc, než asi sám čekal.

V semifinále č.4 sice zvítězil favorit, ale nadřel se na to víc, než asi sám čekal. Spolu s Kubou Šiřinou byl v neděli naším nejlepším střelcem Radovan Kouřil. I díky jeho 14 bodům, 3 doskokům a 3 asistencím Opava vzdorovala mistrovi až do samého závěru.

Radku, dnes to sice nevyšlo, ale opět to byl parádní výkon týmu.
Je to tak. Určitě můžeme z tohoto zápasu odejít s hlavou nahoře. Bylo to tak, jak jsme si plánovali v této sérii, totiž že doma chceme překvapit a aslepoň jeden zápas urvat. To se nám povedlo už včera, dneska jsme pro to dělali všechno, ale náš výkon bohužel nestačil. Oni už byli připraveni lépe než včera, i tak jsme ale hráli dobře, nikdo si nemá na co stěžovat. Určitě s tímto výsledkem musíme být spokojení.

Myslíš si, že vás včera trochu podcenili?
Myslím, že to možné je. Ono to tak bývá, že když vyhrajete o 70 bodů a za dva dny hrajete s tím soupeřem znovu, tak to v hlavě určitě je. Takže to lehčí podcenění tam asi bylo a pak už se jim těžko dostávalo do zápasu přes ten tlak, který jsme na ně vyvinuli. 

Diváci vás také náležitě ocenili a včera i dnes byli tím šestým hráčem.
Je to tak, v Opavě to tak většinou funguje. Ta atmosféra je skvělá i v sezóně, ale v play-off to ještě graduje. Jelikož se včera vyhrálo, přišel plný dům, lidi byli nahecovaní a fandili o sto šest celý zápas. Bylo to opravdu fantastické.

Teď vás čeká opět zápas v Nymburku. Jak to vidíš tam?
U nich se hraje velice těžko, oni jsou velice silní a doma zvláště. Bude to hrozně těžké pro naši mentalitu se nějak zformovat, aby to nedopadlo nějakou ostudou jako druhý zápas u nich. Uvidíme, co se bude dít.

Buďme realisté, čeká nás nejspíše boj o bronz. Koho by sis přál víc?
Na to se těžko odpovídá. Oba týmy jsou velice kvalitní, ta jejich série je boj o každý bod, nikdo nikomu nic nedaruje. Já osobně bych raději Děčín, protože s nimi máme v sezóně pozitivnější bilanci, Pardubice jsme neporazili ani jednou. Ale uvidíme, jak to nakonec dopadne.

Díky moc za rozhovor a hodně sil do závěru sezóny!

O klubu

Klub se sedmdesátiletou historií, držitel pěti mistrovských titulů a šesti vítězství v Českém poháru.