09. 11. 2018

Radek Kouřil: "Rozjezd byl pomalejší"

Rozhovor po zápase s Brnem mi tentokrát poskytl náš rozehrávač Radovan Kouřil.

Rozhovor po zápase s Brnem mi tentokrát poskytl náš rozehrávač Radovan Kouřil.

Ten byl ve čtvrtek večer velice aktivní, zanamenal 10 bodů, 7 asistencí, 5 doskoků a dva zisky (val. 22). Po zásluze byl oceněn jako nejlepší hráč zápasu. Utkání sice nedohrál kvůli poraněnému kotníku, ale podle jeho vlastních slov by to nemělo být nic vážného.

Radku, dnes jste se rozjížděli pomaleji. Mohlo to být i únavou ze zápasu se Soluní?
Rozjezd byl opravdu trochu pomalejší, ta únava byla ze začátku trochu znát, ale jakmile jsme se dostali do našeho tempa, tak jsme už nedali soupeři žádnou šanci, aby se konalo nějaké drama.

Ještě jedno srovnání. Proti Řekům šly od začátku trojky, dneska se v tomto ohledu zpočátku vůbec nedařilo.
Tak proti Řekům to byl takový euforický začátek, co jsme vypustili, to jsme trefili. Jak už jsme se bavili, dneska se dalo čekat, že začátek bude pomalejší a také tomu tak bylo. Naštěstí jsme v průběhu zápasu jsme začali naše otevřené pozice proměňovat a bylo to v pohodě.

Bylo vidět, že jste Brno v žádném případě nepodcenili.
Nic jsme nepodcenili, byli jsme na zápas mentálně dobře připravení. Potřebujeme teď nějaké zápasy vyhrát, protože jsme měli sérii proher a musíme se dostat zpátky do naší formy.

Už v sobotu čeká USK. Jaké to je, hrát 3 zápasy v pěti dnech?
Je to hodně náročné, ale máme celkem širokou rotaci hráčů, jsme si schopni navzájem vypomoci a rozdělit si minuty. Takže si myslím, že bychom to měli zvládnout.

Atmosféra v hale byla dnes oproti úterý dost komornější.
Bohužel Brno není takové lákadlo, jako PAOK. Nepřijeli žádní jejich fanoušci, kteří by to trochu víc vyburcovali. Škoda, že se nedaří držet v KNBL takovou atmosféru jako v Lize mistrů.

Na závěr mi prosím řekni pár slov k zápasu s USK.
Je to těžký soupeř. Už jsme se na ně trochu dívali a zase to bude jenom o nás. Nesmíme to podcenit. Musíme se hlavně pořádně zkoncentrovat, hrát svoji hru, hrát tvrdě a rychle dopředu. Půjdeme si samozřejmě pro další výhru.

Díky moc za rozhovor. Ať drží zdraví a i další zápasy jsou úspěšné!

O klubu

Klub se sedmdesátiletou historií, držitel pěti mistrovských titulů a šesti vítězství v Českém poháru.