14. 10. 2018

Radim Klečka: "Dnes rozhodly fyzička a zkušenosti"

Nejen o utkání s Hradcem Králové jsme si v sobotu večer popovídali s Radimem Klečkou.

Nejen o utkání s Hradcem Králové jsme si v sobotu večer popovídali s Radimem Klečkou. Ten přispěl k nelehké výhře nad nováčkem Kooperativa NBL 12 body, 8 doskoky a 5 asistencemi a byl tradičně oporou opavského týmu.

Radime, gratulace tobě i týmu k výhře, ale jednoduché to dnes nebylo.
Hradec jezdí na venkovní zápasy s tím, že nemá jako nováček co ztratit. Má ale celkem zkušený tým, takže to není zase tak úplně lehký soupeř. Nechci říci, že jsme to podcenili, ale bohužel nám to dneska tak nepadlo. V Lize mistrů se hraje tvrději, takže paradoxně s tím máme větší problém v naší lize, kde se píská prakticky každý kontakt a z toho vyplývala i naše občasná bezradnost v obraně. 

A jak bylo těžké se přeorientovat z Ligy mistrů na tu domácí?
Jak už jsem říkal, je to odlišná soutěž, hlavně v té tvrdosti. Toho jsme se trošku báli a také se to ukázalo. Je to dost těžké si to v hlavě přehodit, hlavně v obraně s tím máme problémy.

Jak říkáš, naše obrana moc dobrá nebyla.
Tak Hradec má dobré procento trojek, my jsme se párkrát nedomluvili a oni si udělali dobrou pozici. Byli prakticky pořád v kontaktu, hodně si věřili, pořád stříleli a dávali. Takže v tom byl asi ten problém.

Tak nakonec vše dobře dopadlo, dali jste i stovku a teď zase musíte dát "výhybku" na Ligu mistrů.
Ještě bych se vrátil ke konci zápasu. Tam už bylo poznat, že jsme měli fyzicky navrch a přehráli jsme je. Takže to a asi i naše větší zkušenost rozhodly. Teď, jak jste říkal, musíme přehodit na Ligu mistrů. Bude to náš první výjezd, sám jsme zvědavý, co to s námi udělá. Já osobně jsme ještě nikdy takhle na zápas neletěl, takže uvidíme, jak se s tím popereme. 

Naštěstí letíte a nemusíte jet autobusem, jak hrozilo.
Tak bychom asi museli vyjíždět už dneska po zápase (smích). 

A pak se zase přeorientovat na domácí ligu, v sobotu čekají Svitavy.
Svitavy budou těžký soupeř. Mají zkušený tým, což prokázaly už v minulé sezóně. Myslím si, že letos budou chtít něco podobného zopakovat, takže můžeme očekávat náročný zápas.

Díky moc za rozhovor a ať se týmu i tobě nadále daří!

O klubu

Klub se sedmdesátiletou historií, držitel pěti mistrovských titulů a šesti vítězství v Českém poháru.