03. 01. 2020

Radim Klečka: "Dnes to nebylo jen o trojkách"

Bitvu s Nymburkem jsme tentokrát rozebrali s Radimem Klečkou

Bitvu s Nymburkem jsme tentokrát rozebrali s Radimem Klečkou. Ten je po zranění již v pořádku a je na palubovce vidět. Nymburku dal 6 bodů, k tomu přidal 5 doskoků a 4 asistence.

Radime, dnes to byl boj. Sice jste prohráli, ale určitě se nemáte za co stydět.
Boj to byl. Dlouho to bylo vyrovnané, když nám poprvé Nymburk odskočil, dokázali jsme se vrátit do zápasu a stáhli to skoro na remízu, což je proti takovému týmu velké pozitivum. Takže v tomto ohledu to byl dobrý zápas. 

Nymburk nás tentokrát přestřílel z perimetru. Co bys k tomu řekl?
Nymburk ty střelce má, sice některé jednoduché pozice také nedali, z naší strany jsme měli v tomto ohledu trochu smůly. Nebylo to ale jen o trojkách, ale také o zahozených pozicích pod košem. Nevyšly nám ani šestky, které máme jinak dobré.

V poslední čtvrtce to jeden čas bylo jen o 2 body. Věřil jsi, že by to Opava ještě mohla vyhrát?
My jsme samozřejmě šli do zápasu s tím, že chceme vyhrát, takže jsem věřil i v tom okamžiku, že by to vyjít mohlo. Bohužel Nymburk tam dal pár rychlých košů a závěr si už pohlídal.

Myslíš si, že dneska to byla při skvělé divácké kulise taková předzvěst finále?
Dneska byla atmosféra vynikající, fanouškům bych chtěl moc poděkovat. Udělali skvělou atmosféru, myslím, že to byla největší návštěva v této sezóně. Doufejme, že to bude takto pokračovat.

Teď vás čeká cesta do Prahy. Jak to vidíš tam?
V Praze se hraje vždycky nepříjemně, ale my si musím z dnešního zápasu vzít pozitiva a přenést to nejen do zápasu v neděli na USK, ale i do dalších.

Tvé zranění už je definitivně minulostí?
Já doufám, že už ano.

Díky moc za rozhovor. Ať se ti zranění již vyhýbají a výkony dále rostou!

O klubu

Klub se sedmdesátiletou historií, držitel pěti mistrovských titulů a šesti vítězství v Českém poháru.