19. 04. 2018

Radim Klečka: "Fanoušci jsou skvělí!"

Po peripetiích s nejprve kontumovaným a pak dohrávaným druhým zápasem je Opava v semifinále bez ztráty zápasu.

Po peripetiích s nejprve kontumovaným a pak dohrávaným druhým zápasem je Opava v semifinále bez ztráty zápasu. I o tom jsem si popovídal s Radimem Klečkou. Ten přispěl ve "dvojzápase" 7 body, 5 asistencemi, 3 zisky a jedním doskokem. Po utkání pochopitelně vládla spokojenost.

Radime, je sice nezvyklé gratulovat k postupu se skóre 4 - 0 po druhém zápase, ale je to prostě tak. Jak jsi viděl dnešní trochu zvláštní zápas?
Je to pravda, měl jsem z toho dosti divný pocit. Takovou situaci jsme ještě nezažili, takže jsme se s tím museli poprat. Řekli jsme si, že to nesmíme podcenit, protože ten poslední krok je vždycky nejtěžší. Důležité bylo koncentrovat se na zápas, to jsme zvládli a proto jsme také vyhráli.

Dneska jste měli asi psychicky navrch, ale důležité kroky k postupu jste udělali v Prostějově.
Samozřejmě, když přivezete z venku dva body, tak se to hodně počítá a soupeř už pak je dole. Nechci říct, že dnešní zápas vypustili, ale asi to měli v hlavách a je spravedlivé, jak to nakonec dopadlo.

Myslím, že se to hodně odvíjelo od vaší perfektní koncentrace na zápasy jak v Prostějově, tak i dnes.
My jsme v téhle sestavě už nějaké play-off odehráli, takže jsme v tomto směru byli zkušenější. Ukázali jsme to i na hřišti, do všech zápasů jsme šli naplno a nic jsme nepodcenili. Splnili jsme víceméně všechno, co jsme si řekli.

I diváci byli součástí tým, co říkáš?
To zcela určitě. Divákům musím i takhle moc poděkovat za podporu. Byli skvělí, v Prostějově nám dvakrát vytvořili domácí atmosféru, to byla velká pomoc. Fanoušci jsou něco, na co můžeme být opravdu pyšní, podporují nás nejen teď, ale celou sezónu. 

I dnes přes pěkné počasí přišlo hodně lidí.
Je úžasné, že i na vlastně jeden poločas přišlo tolik lidí, je to obdivuhodné.

Semifinále je tady, vy budete mít teď pár dnů na odpočinek.
Budeme mít sice pár dnů na odpočinek, nabereme síly, ale zase na druhou stranu můžeme trochu vypadnout ze zápasového rytmu. Takže to může být i mínus, ale musíme se s tím poprat.

Ale medaile je blízko.
Ať už do semifinále postoupí kdokoli, bude to těžký soupeř. Máme vyrovnanou bilanci s Děčínem i Svitavami, s Pardubicemi dokonce negativní. Takže to nebude v žádném případě nic lehkého.

Díky moc za rozhovor a hodně štěstí všem v semifinále!

O klubu

Klub se sedmdesátiletou historií, držitel pěti mistrovských titulů a šesti vítězství v Českém poháru.