18. 02. 2016

Radim Klečka: "Ještě to není ideální"

Radim Klečka už opět hraje a pomáhá Opavě držet umístění v první čtyřce KNBL.

Radim Klečka už opět hraje a pomáhá Opavě držet umístění v první čtyřce KNBL. V zápase s USK Praha byl naším nejúspěšnějším střelcem z perimetru, když proměnil 3 ze svých 6 trojkových pokusů. Další dvě opavské trojky pak přidal už jen jeho kolega na rozehrávce Jakub Šiřina. Po utkání si Radim udělal čas na krátký rozhovor.

Radime, dneska to s USK byl tradičně těžký boj. Jak jsi to viděl ty?
Těžký zápas se dal čekat, oni mají bojovný tým a hrají naplno za jakéhokoli stavu. Také to tak nakonec vypadalo. Museli jsme se stále koncentrovat, i když jsme v poločase vedli asi o 7 bodů, ale to proti takovému týmu nic neznamená. Naštěstí jsme to zvládli.

Ještě bych se vrátil k bronzu z poháru. Jak jste spokojeni s umístěním?
Je to třetí místo, první letošní medaile, takže spokojeni jsme. Myslím, že jsme tam odehráli slušné zápasy. Ten první jsme sice prohráli, tam jsme v některých chvílích tak dobře nevypadali, ale celkově jsme snad odvedli dobrý výkon.

A nemohlo váš dnešní výkon ovlivnit to, že vy jste bojovali v Pardubicích a Pražané měli o víkendu volno?
Tak sezóna je dlouhá, takže jeden dva zápasy navíc už nehrají takovou roli. Na druhou stranu jsme zase byli rozehraní a nevypadli ze zápasového rytmu, takže to asi žádný velký vliv na dnešní zápas nemělo.

Podepisuje se na výkonu týmu fakt, že jste vlastně nebyli ani v jednom zápase kompletní?
Bohužel, tak už to prostě chodí. Předloni jsme si říkali, že už jsme si to snad vybrali, loni jsme si říkali to samé a letos to přišlo zase. Sport je prostě takový, zranění tam jsou a nám se to střídá. Snad toho nebude víc najednou. Jsem rádi, že dáváme vždy ten tým dohromady na další zápas.

A ty už jsi v pořádku?
Já jsem v pořádku, i když to ještě není úplně ideální, někdy je to horší, jindy lepší, takže někdy musím hrát s práškama proti bolesti, aby mě to neomezovalo při hře.

Teď čeká Ostrava, většina opavského týmu Ostravou prošla. Je ten zápas nějak specifický?
Samozřejmě. Je to derby, navíc snad 90% hráčů je z Ostravy, na zápas přijde hodně známých, také doufám hodně fandů z Opavy. Takže ten zápas asi bude jako každé derby hodně vyhrocený, navíc Ostrava v poslední době vyhrává, takže to nebude nic lehkého.

A nějaké prémie budou vypsány?
Určitě se někdo najde, o tohle nemám strach.

Díky moc za rozhovor. Ať zdraví drží a týmu se daří!

Zdeněk Kejla

O klubu

Klub se sedmdesátiletou historií, držitel pěti mistrovských titulů a šesti vítězství v Českém poháru.