02. 03. 2023

Radost opět na palubovce BK Opava

Tato tradice započala už před šesti lety, ale ani náhodou se z ní nestala rutina. Naopak, každoroční tréninky Basketbalového klubu Opava a klientů sociálně terapeutické dílny Radost mají pokaždé díky trenérovi Petru Czudkovi jiný a vždy originální program.

Klienti Radosti se na své basketbalové idoly vždy tak těší, že před každým společným tréninkem nemohou dospat.

Nejinak tomu bylo ve středu 22. února, kdy mnozí z nich ve žlutých tričkách s logy BK Opava a Charita Opava a nápisem „Fandíme si navzájem“ nedočkavě postávali před basketbalovou halou už půl hodiny před začátkem setkání. Tentokrát si pro klienty Radosti jejich trenérský idol připravil basketbalový biatlon. Po rozcvičení v kruhu, které Petr Czudek nazval „seznámení se s míčem“, se skupinka asi dvaceti klientů rozdělila na čtyři mužstva, přičemž každé z nich si vzala na starost trojice basketbalových reprezentantů. Nejdříve si vyzkoušeli házení na koš a pak začala regulérní část soutěže.

Každý měl tři hody na koš, a za každý neproměněný ho čekalo trestné kolečko driblování s míčem. Nakonec přišlo to, na co se všichni těší nejvíce - pravý a nefalšovaný zápas, ve kterém si klienti Radosti zahráli po boku velkých hvězd opavského i českého basketbalu.

Opavští basketbalisté ještě před rozloučením kolegy z Radosti pohostili čerstvým ovocem a Vineou a chybět samozřejmě nemohlo ani focení a podpisování fanouškovských kartiček.

„Děkujeme a těšíme se zase na Vaši návštěvu u nás v Jaktaři,“ vzkazují Petru Czudkovi a jeho svěřencům navýsost spokojení klienti Radosti.

O klubu

Klub se sedmdesátiletou historií, držitel pěti mistrovských titulů a šesti vítězství v Českém poháru.