12. 04. 2023

Radovan Kouřil: Doufám, že forma přetrvá

Jedním z největších strůjců výhry nad Děčínem byl Radovan Kouřil

Kuřka odehrál svůj nejlepší letošní zápas, když zatížil konto Válečníků 23 body (dvojky 8/6, trojky 4/3), k tomu přidal 3 doskoky, 4 asistence a 2 zisky a 5 získ. faulů a dokonce 1 blok. Jeho koeficient užitečnosti se zastavil až na čísle 32.

Radku, velká gratulace. Dneska perfektní výkon, perfektní výsledek.
Děkujeme, ale perfektní výkon to zrovna nebyl. Měli jsme tam pasáže, kdy jsme ne snad polevili, ale nechali je dostat do jejich hry, do té tranzition, v níž excelují. To jsme si chtěli pohlídat, stejně jako jejich útočný doskok, ale ne vždy se nám to dařilo. Chyb tedy bylo docela dost, ale nakonec jsme to dokázali urvat.

Ty jsi dneska hrál jako z partesu a chytil jsi střeleckou slinu.
Tak na to, že jsem své první dva jednoduché nájezdy nedal, se to pak otočilo a naopak mi padalo všechno včetně těžkých střel. Jsme za to moc rád a věřím, že ta forma přetrvá.

Co myslíš, že dneska rozhodlo? Děčín měl třetí místo jisté, ale i tak hrál jako o život.
Těžko říci, ale řekl bych, že se nám chtěli vyhnout v play-off. Ví, že my jsme pro play-off zkušený tým, který dokáže překvapit, takže tu chtěli dneska vyhrát. Hráli dobře, ale projevila se jejich úzká rotace. Táhli to v podstatě 3 hráči a nikdo jiný se moc nepřidal.

Zato u nás, vyjma Larryho, skórovali všichni na place.
Tak u Larryho je to překvapení, podle mě je nejlepší střelec z tři v lize. Dnes měl pár otevřených střel, ale prostě to nemohl prolomit. Ale ostatní zahráli to, co se od nich potřebuje a takhle by to mělo být.

Když jsme u těch trojek. Radek Farský naskočil, nasázel 3 trojky a zase si sedl.
Klobouk dolů před ním. Celý první poločas nezasáhl do hry, pak přišel, dal tři trojky a tým ohromně nakopl. Zase jsme se zvedli, začali se hecovat a jelo to.

Přesto se předkolu nevyhneme, čeká na nás Slávie.
Je to tak. Nedá se nic dělat, musíme urvat předkolo. To je náš nejbližší cíl, nic jiného teď před námi není. Pokud postoupíme, pak teprve budeme řešit play-off. Takže teď musíme dobře zregenerovat a jít na to.

Díky moc za rozhovor a ať to všem i nadále padá!

O klubu

Klub se sedmdesátiletou historií, držitel pěti mistrovských titulů a šesti vítězství v Českém poháru.