17. 05. 2019

Radovan Kouřil je na odchodu

Výtečné výkony z letošní sezóny už Radek Kouřil v dresu Opavy nezopakuje.

Výtečné výkony z letošní sezóny už Radek Kouřil v dresu Opavy nezopakuje.

Jak sdělil trenér Petr Czudek v rozhovoru pro server idnes.cz, naše opora na rozehrávce neodolala vábení celku BK Olomoucko. Na Hané měli zájem i o Martina Gniadka, ale ten, stejně jako Filip Zbránek, v Opavě prodloužil smlouvu. 

"Kluci, kteří se rozhodli zůstat, ukázali, že je to tady baví i za skromnějších peněžních podmínek. Pro nás je důležité, že platy chodí pravidelně. Na druhou stranu basketbalový život není nekonečný, takže osobně si moc vážím, že se někteří hráči i přes zajímavější nabídky z jiných klubů rozhodli zůstat v Opavě. A ač jsou mnozí z nich Ostraváci, mají Opavu už jako svou, je to jejich přechodné bydliště a jsou schopní přimhouřit oko a jít s platem níže oproti tomu, co jim nabízejí jinde," řekl ve zmíněném rozhovoru opavský lodivod.

Ten je sice za sedm let na opavské lavičce unavený, ale z Opavy neodchází. "Jisté je, že buď budu trénovat v Opavě anebo nikde. Z Opavy neodcházím, chci, aby klub fungoval dál," řekl na toto téma Petr Czudek, který by chtěl do Opavy přivést ke konsolidovanému kádru, z něhož nebude pokračovat pouze již zmíněný Radek Kouřil, posilu.

"Chceme získat jednoho hráče, který ale nebude typově na stejný post jako Kouřil, abychom příští sezonu byli silní a zabojovali o medaile," dodal ještě trenér a nově také sportovní ředitel BK Opava.
 
Věřme, že se jeho slova naplní a v příští sezóně bude Opava opět bojovat o cenné kovy.

O klubu

Klub se sedmdesátiletou historií, držitel pěti mistrovských titulů a šesti vítězství v Českém poháru.