25. 04. 2022

Radovan Kouřil: Kámen ze srdce spadl

Opava to dokázala a slaví postup. Velkou zásluhu na tom má i Radek Kouřil

Ten po zranění Kuby Šiřiny táhl v posledních třech zápasech rozehrávku a zvládl to skvěle. I ve čtvrtfinále č. 5 přes nepříjemné zranění dominoval, když k 9 asistencím přidal i 13 bodů a 3 doskoky. Po utkání na něm byla vidět úleva.

Radku gratulace všem k postupu. Spadl velký kámen ze srdce?
Děkuji za gratulaci. Kámen opravdu spadl, protože po tom druhém domácím zápase jsme byli trochu překvapeni, co se to vlastně stalo. Ale zase na druhou stranu jsem věděl, že 17 trojek USK za zápas se už asi nebude opakovat. Jeli jsme do Prahy bez Šíři, takže jsme trochu nevěděli, co od toho čekat. Zládli jsme to ale bravurně, za což jsem na kluky hodně pyšný. Dneska to byl zpočátku trochu pomalejší rozjezd, ale ve druhém poločase jsme podle mě předvedli dobrý výkon a zaslouženě jsme vyhráli.

V Praze to hodně leželo na tobě a byl jsi jeden z hrdinů toho výjezdu.
Tak hrdina jsem asi nebyl. Hrál jsem sice asi 37 minut, ale kluci mi hodně pomohli. Larry nebo Keenan mi pomáhali s přechodem do útoku. Dirigovat jsem to musel hlavně sám, ale když bylo potřeba, tak vzali balon, zahráli nějaké systémy. Takže sám jsem na to rozhodně nebyl.

Jak jsi říkal, dnes pomalejší rozjezd, ale pak to stálo za to.
Přesně tak. I mně se pár střel úplně neuvěřitelně vykroutilo z koše a bylo tam víc takových situací. Ovšem USK to také zpočátku moc nepadalo, takže to bylo trápení na obou stranách. Naštěstí jsme trochu přitáhli šroubky v obraně a věřil jsem, že to tam začne padat. 

Ke konci už to byla skoro exhibice a dvouminutový standing-ovation celé haly.
To bylo naprosto fantastické. Zase přišlo hodně lidí, to vlastně ve všech domácích čtvrtfinále. Také v Praze jsme si připadali, jako bychom hráli doma. A ten dnešní zápas, to byla ze strany fanoušků nádhera a musíme jim moc poděkovat.

Teď vás čeká trochu odpočinku. Tak snad vyléčíte šrámy a pak semifinále, i když soupeř ještě není jasný. Přál by sis Brno nebo Ústí?
Jak jste říkal, u nás je hlavní to, abychom se dali do kupy. Bolístek je opravdu hodně, tahle série byla extrémně tvrdá a jsme dost pobouchaní. A koho si přát do semifinále? Brno je blíž, do Ústí je to daleko (smích). Ale zase Brno v sérii s Pardubicemi podává hodně dobré výkony, takže vybrat si soupeře je těžké, oba týmy hrají velmi kvalitní basket. Nacháme to na vývoji, na oba si budeme věřit, že na ně máme a že jsme lepší. Ať tak či tak, máme výhodu více zápasů v domácím prostředí, což jsme si vybojovali 2. místem, takže teď to musíme potvrdit.

Když už jsme se bavili o bolístkách. Jak došlo k tomu tvému dnešnímu zanění?
Měl jsem ruce nahoře a dostal jsem ramenem pod žebra. Bylo to strašně nepříjemné, jako kdyby mi tam někdo vrazil kudlu, k tomu tupá bolest na srdci, zpočátku jsem se bál, že to bude něco horšího. Naštěstí jsem to po několika minutách rozdýchal a vypadá to, že to nebude nic vážnějšího. 

Tak se všichni uzdravte, ještě jednou díky za dnešní zážitek a hodně štěstí v semifinále!

O klubu

Klub se sedmdesátiletou historií, držitel pěti mistrovských titulů a šesti vítězství v Českém poháru.